Zachwycające teatry na Sycylii – które z nich warto zwiedzić?

Tagi , , , ,

Nie da się ukryć, że Sycylia jest jedną z najpiękniejszych i najbardziej barwnych wysp jakie znajdują się w administracyjnych granicach Włoch. Wyspa ta z pewnością znana jest turystom z obecnego i wciąż aktywnego wulkanu Etna, który obecnie stał się jedną z głównych atrakcji wyspy. Niemniej jednak znane są nam również dobrze sycylijskie plaże, a także większe i mniejsze miasta. Są one po brzegi wypełnione są zabytkami. Jednocześnie turyści powinni przyjrzeć się także tej nieco bardziej „kulturalnej” stronie Sycylii. Wyspa ta bowiem posiada jedne z bardziej zachwycających i zabytkowych teatrów. Do których z nich powinniśmy więc skierować swoje pierwsze kroki?

Planujesz zarezerwować nocleg przez Booking.com? Zarezerwuj przez ten link.
Ciebie to nic nie kosztuje, a ja pozyskam środki na następne artykuły. Z góry Ci dziękuję!

Zobacz teatr Massimo Bellini

Jeśli chcemy zwiedzić jeden z najpiękniejszych i największych teatrów na Sycylii, to koniecznie musimy udać się do monumentalnego teatru Massimo Bellini. Znajduje się on w niemniej pięknym i nie mniej zabytkowy mieście jakim jest Katania. Jego nazwa nawiązuje do nazwiska słynnego kompozytora – Vincenzo Belliniego. Teatr Massimo Bellini to tak naprawdę dom operowy, w którym pierwsze przestawienie i inscenizacja odbyła się już 30 maja 1890 roku! Teatr ten może pomieścić 1200 widzów i z pewnością wyróżnia się swoją monumentalną konstrukcją. Cały budynek jest inspirowany stylem jakim jest francuski eklektyzm co z pewnością wyróżnia go na tle innych budynków w całej Katanii. Choć z zewnątrz teatr ten być może nie wyróżnia się niczym specjalnym, to jednak jego wnętrze z pewnością wprawi nie jednego turystę w osłupienie.

W środku teatru znajdziemy bogate zdobienia i pozłacane ornamenty w akompaniamencie kryształowego oświetlenia. Całość prezentuje się wyjątkowo prestiżowo i luksusowo. Obecnie teatr ten dalej funkcjonuje zgodnie ze swoją pierwotną rolą i odbywają się tam sztuki operowe oraz teatralne. Na jego deskach zwykle występują najlepsi artyści nie tylko z Włoch, ale także z całego świata. Turyści więc mogą nie tylko wybrać się na zwiedzanie, ale także na prawdziwą sztukę. Teatro Massimo Bellini jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych teatrów na Sycylii, więc będą w Katanii z pewnością nie można go pominąć.

Zwiedzanie Teatro Massimo

Teatry na Sycylii są różnorodne i z pewnością są jednym z powodów do dumy każdego mieszkańca wyspy. Jeśli jednak chcemy odwiedzić jeden z najpotężniejszych budynków teatralnych, wówczas musimy udać się do Palermo. Jest to teatr operowy, a sama jego nazwa odnosi się nie tylko do budynku teatru, ale do całego zespołu artystycznego. Teatro Massimo to monumentalna konstrukcja, która pod względem objętościowym stanowi największy budynek teatru operowego w całych Włoszech. Jest też trzecim pod względem wielkości teatr w Europie. Wyróżnia się on przede wszystkim perfekcyjną  akustyką, która doceniana jest przez artystów na całym świecie.

Architektura Teatro Massimo również może nas mocno zachwycić. Jest to bowiem prawdziwa perełka jaka powstała w XIX-wiecznej Italii. Został on wzniesiony z uwzględnieniem wyznaczników stylu klasycznego i późnoromańskiego. Jednocześnie w fasadzie teatru sprawne oko podróżnego dostrzeże także elementy sztuki barokowej oraz średniowiecznej sztuki romańskiej. Dodatkowo w fasadzie teatru będziemy mogli znaleźć również olbrzymie kolumny- grecko- rzymskie. Nadają one budowli jeszcze bardziej prestiżowego i monumentalnego charakteru. Teatr ten jest udostępniony dla zwiedzających. Co więcej również mogą się tam oni udać na obejrzenie jednej z wystawianych sztuk na żywo.

Teatro Andromeda – bilety 

Teatro Andromeda to chyba jedno z najbardziej fascynujących miejsc na całej Sycylii. Znajduje się on na obrzeżach niewielkiej miejscowości jaką jest Santo Stefano Quisquina, w górach Siciani. Teatr ten zostały wzniesiony przez Lorenzo Reina i to on odpowiada za jego niecodzienny projekt. Teatro Andromeda wyróżnia się charakterystyczną okrągłą sceną oraz panoramicznymi siedzeniami. Co więcej, jest on wykonany z kamiennych bloków. Odtwarzają właśnie taki sam układ gwiazd, jaki znajduje się w całej konstelacji Andromedy.

Dodatkową atrakcją jest to, że teatr ten wzniesiony jest na wysokości około 900 metrów nad poziomem morza. Gwarantuje on niesamowite widoki nie tylko na scenę, ale także na górskie szczyty. Jest to jeden z najpiękniejszych i najbardziej wyjątkowych teatrów jakie tylko zostały wzniesione na wyspie. Co ciekawe, obecnie teatr ten jest głównym miejscem wielu imprez oraz spektakli i wystaw, całkowicie pod gołym niebem.

Oczywiście turyści muszą liczyć się z tym, że zarówno jeśli chcą oni wziąć udział w wydarzeniu jakie będzie się odbywać w teatrze, ale także w momencie, kiedy chcą go oni zwiedzić, muszą posiadać bilety wstępu. Można nabyć je bezpośrednio przez stronę główną teatru. Zwykle nie ma możliwości zakupu biletów bezpośrednio na miejscu. Teatro Andromeda to jedna z bardziej wyjątkowych konstrukcji, której z pewnością nie można pominąć podczas pobytu na Sycylii.

Najlepsze hotele na Sycylii

Poprzedni

Wulkan Etna – wszystko, co musisz wiedzieć

Poznaj piękne jeziora na Sycylii

Następny

Dodaj komentarz