Z Sycylii na Maltę – jak zaplanować podróż

Tagi , , , , ,

Sycylia to bez wątpienia jedna z najpiękniejszych i jednocześnie największych włoskich wysp. Co ciekawe, to właśnie ona przyciąga najwięcej turystów. Sycylia nazywana jest wyspą ukrytą w cieniu wulkanu Etna. Niemniej jednak warto zauważyć, że Sycylia ma również swój wyjątkowy i niezwykle specyficzny klimat. Można na niej znaleźć nie tylko piękne plaże oraz malowniczą przyrodę, ale także i ciekawe zabytki. Dodatkowo za odwiedzeniem Sardynii przemawia jej lokalizacja. Jest ona jedną z najbardziej na południe wysuniętych włoskich wysp. Co więcej, dzięki możliwościom transportu, można zorganizować sobie dodatkową podróż na malowniczą wysepkę Maltę. Jest to jedno z najmniejszych państw wyspiarskich, jednak jego mieszkańcy uznawani są za najszczęśliwszych na świecie. Wycieczka z Sycylii na Maltę jest wspaniałym sposobem na to, by po prostu urozmaicić sobie włoskie wakacje. Wobec tego jak można dostać się z Sycylii na Maltę i co warto na Malcie zwiedzić?

Planujesz zarezerwować nocleg przez Booking.com? Zarezerwuj przez ten link.
Ciebie to nic nie kosztuje, a ja pozyskam środki na następne artykuły. Z góry Ci dziękuję!

Promem na Maltę

Sycylia jest wyspą najbardziej wysuniętą na południe spośród wszystkich, włoskich wysp. Nie da się ukryć, że wyspa ta przyciąga coraz to więcej turystów. Wakacje na Sycylii jednak można sobie urozmaicić w wyjątkowo sprytny i przyjemny sposób. Mowa tu chociażby o zorganizowaniu sobie wycieczki z Sycylii na Maltę. Tak naprawdę taka przeprawa promowa może być dla nas świetnym sposobem na zderzenie się z maltańską kulturą, która oczywiście jest mocno odmienna od tej, którą możemy spotkać na gorącej Sycylii. Taka wycieczka może być także świetną okazją do podziwiania niesamowitych widoków, które z pewnością wprawią nas w dobry nastrój. Jednocześnie jak można dostać się promem z Sycylii na Maltę? Otóż z pewnością nie będzie ona zbyt trudna do zorganizowania.

Turystyka. Prom na morzu płynie do celu.
Turystyka. Prom na morzu płynie do celu. licencja: shutterstock/By rawf8

Promy z Sycylie na Maltę obsługiwane są przez  Virtu Ferries. Ta linia promowa udostępnia nam możliwość zakupienia biletów całkowicie online, a co za tym idzie możemy sobie taką podróż zaplanować jeszcze zanim przylecimy na Sycylię. Jeśli jednak się nam to nie uda, to w porcie w Katanii lub Noto możemy bezpośrednio udać się do placówki Virtu Ferries, a następnie zarezerwować sobie odpowiednie bilety. Sycylia- wycieczki na Maltę są wyjątkowo popularne, a dodatkowo obsługiwane i organizowane wyjątkowo często. Promu kursują codziennie, a z racji tego, że na zwiedzanie Sycylii z pewnością wystarczy nam 2-3 dni, to można wybrać się dodatkowo promem na Maltę i nieco bliżej poznać tę ukrytą perełkę na Morzu Śródziemnym. Warto zauważyć, że możemy na Maltę zabrać się razem z wypożyczonym na Sycylii samochodem. Niemniej jednak jeśli dostaniemy się na Maltę, to ten samochód również możemy wypożyczyć.

Zorganizowane wycieczki z Sycylii na Maltę z biurem podróży

Z drugiej strony wcale nie musimy samodzielnie organizować sobie wycieczki na Maltę z Sycylii. Znajduje się bowiem na miejscu wiele biur podróży, gdyż tego typu wycieczki są wśród turystów wyjątkowo popularne. W większości wypadków wystarczy udać się po prostu do ich placówki, a następnie zarezerwować wycieczkę. Często udaje się to zrobić jeszcze tego samego dnia. Promy kursują z Pozzallo do stolicy Malty- Valetty. Nie da się ukryć, że skorzystanie ze zorganizowanych wycieczek zdejmuje z nas odpowiedzialność samodzielnego planowania i rezerwowania wszelakich biletów. Wobec tego wszystko zależy już od tego, na co zdecydują się turyści.

Jaki jest koszt wycieczki z Sycylii na Maltę?

Koszt wycieczki z agentem podróżnym zwykle uzależniony jest od tego skąd wypływamy i do jakiego miasta na Malcie się udajemy. W obecnym sezonie najpopularniejsze stały się wycieczki z Sycylii na Maltę na trasie:

  • Mt. Etna- Modica- dorośli zapłacą za nią 129 euro z kolei maluchy jedynie 97 euro.
  • Syrakuze-Marzamemi- dorośli zapłacą za nią 162 euro, a z kolei dzieci jedynie 138 euro.
Widok z lotu ptaka na kościół Lady of Mount Carmel, katedra św. Pawła w centrum Valletty, Malta, licencja: shutterstock/By aappp
Widok z lotu ptaka na kościół Lady of Mount Carmel, katedra św. Pawła w centrum Valletty, Malta, licencja: shutterstock/By aappp

Zwiedzanie Malty

Zwiedzanie Malty z pewnością nie zajmie nam zbyt wiele czasu. Wysepka jest niewielka, wszystko znajduje się więc dość blisko. Zwiedzanie Malty z całą pewnością warto rozpocząć od stolicy kraju- Valetty. Znajdziemy tam wiele muzeów oraz ciekawych atrakcji turystycznych. Będąc jednak na Malcie nie można odmówić sobie dodatkowej wycieczki na pobliską wysepkę Gozo, która znana jest ze swojej świetnie zachowanej architektury z okresu panowania arabskiego. Kolejną atrakcją, jakiej nie wolno pominąć będąc na Malcie, jest zwiedzenie „Miasta Ciszy” czyli Mdiny. Miasteczko to jest dość trudne do zwiedzania, gdyż turyści będą potrzebować… specjalnego pozwolenia na wjazd! Zwykle jedyne mieszkańcy i służby porządkowe mogą dostać się na teren Mdiny. Kolejnym ważny punktem na mapie Malty jest miasteczko Mosta. Znajduje się tam słynna w całej Europie rotundy. To właśnie w tej rotundzie schronili się Maltańczycy podczas nalotów II wojny światowej i cudem było to, że nikt w tych nalotach nie ucierpiał. Rotunda w Mosta jest jedną z płatnych atrakcji, gdzie bilety kosztują jedynie 2 euro. Poza tym, na Malcie po prostu warto wczuć się w sielski klimat i po prostu dać ponieść błogiej atmosferze. Takiej wycieczki z Sycylii na Maltę z pewnością nie pożałujemy.

Poprzedni

Sycylia – poznaj historię wyspy

Gdzie na Sycylii napijemy się najlepszego wina?

Następny

Dodaj komentarz