Wyspy Pelagijskie

Tagi , , , , , , , , , ,

Popływać wraz z delfinami? Obserwować płaszczki i wieloryby? Gdzieś między Afryką a Europą, zawieszone jakby w połowie drogi między tymi kontynentami, znajdują się jedne z bardziej rajskich wysp – Wyspy Pelagijskie.

Dobroczynny wpływ afrykańskiego klimatu, sprawia, że na wyspach tych przywita nas gorące słońce, a piękne, złote od drobnego piasku plaże zaoferują sporo miejsca na wypoczynek. To cudowne miejsce, do którego dopłyniemy promem albo dolecimy nawet małym czarterowym samolotem.

Wyspy Pelagijskie – położenie

Wyspy Pelagijskie to archipelag trzech małych wysp – Lampedusa, Lampione i Linosa, z czego tylko Lampedusa i Linosa są zamieszkałe. Archipelag znajduje się około 200 kilometrów na południe od Agrygentu i choć wyspy znajdują się bliżej Tunezji, to należą do prowincji Agrygent.

Położenie wysp Pelagijskich.

Można powiedzieć, że wyspy te są takim mostem pomiędzy Europą a Afryką. Wyspy nie są duże, ich łączna powierzchnia wynosi 1600 hektarów.

By zwiedzić ten raj, zanurkować wśród delfinów, czy odkryć egzotyczną, niespotykaną nigdzie indziej florę, wystarczy nawet jeden dzień. Na Lampedusie i na Linosie znajdziemy jednak również hotel czy przytulny apartament z widokiem na morze.

Jak się dostać na Wyspy Pelagijskie?

By dotrzeć do Wysp Pelagijskich, musimy najpierw zaplanować podróż na Sycylię, najlepiej w okolice Agrygentu, gdzie z Porto Empedole odpływają statki i promy do Lampedusy. Oprócz tego z Katanii a także z Palermo organizowane są przeloty mniejszymi samolotami do Lampedusy, a w sezonie letnim, połączenia znajdziemy również z innych miast.

Natomiast między wyspami regularnie kursują wodoloty. Przelot na wyspę to zdecydowanie najlepsza, bo najkrótsza opcja, a jeśli do tego skorzystamy z oferty jakiegoś hotelu, to przy wykupie siedmiodniowego pobytu, najczęściej otrzymamy przelot samolotem gratis.

Wakacje w wyspach Pelagijskich? – gdzie zarezerwować nocleg?

Sprawdź!

Wybraliśmy najlepsze hotele i apartamenty na wyspach Pelagijskich w relacji cena/jakość, sugerowaliśmy się również wieloma opiniami znajomych spędzających wakacje na wyspach Pelagijskich.

Również na wyspę dotrzemy samochodem.  Nasz cel to mała miejscowość Porto Empedole, oddalona o jakieś sześć kilometrów od Agrygentu, tam odbywa się przeprawa promowa również dla samochodów.

Na wyspie możliwe jest również wypożyczenie samochodu, między innymi wypożyczalnia to Edonoleggio Cortile Caltanissetta, znajdująca się przy ulicy via Siracusa (Tel. 0922.970265).

Przeczytaj także informacje o wyspach: Lampedusa, Linosa.

Najlepsze hotele na Sycylii

Poprzedni

Kuchnia Sycylijska

Lampedusa

Następny

Dodaj komentarz