Wypożyczalnie samochodów w Katanii

Tagi , , ,

Własny samochód na wakacjach jest wygodnym i praktycznym rozwiązaniem. Chociaż główne obszary turystyczne na Sycylii są połączone siecią linii autobusowych i kolejowych, to auto daje niezależność i dostęp do odleglejszych miejsc, trudnodostępnych wiosek i ukrytych plaż. Jak więc wypożyczyć auto w Katanii? Gdzie znajdziemy wypożyczalnie samochodów w Katanii? Przeczytaj.

Planujesz zarezerwować nocleg przez Booking.com? Zarezerwuj przez ten link.
Ciebie to nic nie kosztuje, a ja pozyskam środki na następne artykuły. Z góry Ci dziękuję!

Wypożyczalnie samochodów w Katanii

Katania to idealne miejsce dla tych, którzy chcą odpocząć nad morzem. Wypożyczonym autem można podróżować wzdłuż wybrzeża, aby móc w pełni rozkoszować się widokiem złotych piasków i krystalicznie czystego morza. Dzięki strategicznemu położeniu tego wyjątkowego miasta można dojechać wygodnie do Mesyny autostradą A18, do Palermo A19 czy Syrakuz NSA 339.

Lądując na lotnisku w Katanii– Catania Vincenzo Bellini znajduje się kilka wypożyczalni samochodów zarówno tych stricte lokalnych jak i międzynarodowych. Kilka firm znajduje się również w samym mieście więc nie trzeba się martwić gdy zdecydujemy się na auto pod wpływem chwili na jednodniową wycieczkę.

Bez względu jednak na dokonany wybór najbardziej opłacalne będzie zarezerwowanie interesującego nas modelu z dużym wyprzedzeniem za pośrednictwem strony online. Wybierając firmę z domowego zacisza, jest więcej czasu na porównanie cen, zapoznanie się z usługami zawartymi w stawkach i wycenę interesującego nas modelu.

Wygoda wypożyczenia samochodu na lotnisku jest bezkonkurencyjna, gdyż nie trzeba się martwić o transport do hotelu i przewóz bagażu. Co istotne stawki za wynajem aut na lotniskach są ogólnie sporo niższe od tych w mieście, posiadając jednocześnie o wiele większy wybór dostępnych modeli. Wśród najbardziej wiarygodnych wypożyczalni międzynarodowych są np. Europcar, Budget i Winrent a firmy lokalne to np. Leasys i Os.

Jak wypożyczyć auto w Katanii?

Wynajmując samochód w Katanii, bez względu czy na lotnisku, czy w samym mieście należy posiadać niezbędne dokumenty. Podstawowym jest oczywiście karta kredytowa, która musi być wystawiona na osobę, która będzie owe auto prowadzić. Co istotne musi mieć skończone 21 lat i mieć spory limit na karcie, by wpłacić depozyt. Potrzebny będzie także dowód osobisty i prawo jazdy. Co do płatności niektóre firmy honorują również karty debetowe, bankomatowe i przedpłacone. W takim jednak przypadku konieczne będzie okazanie biletu lotniczego w obie strony.

Kategorie samochodów i opcje dodatkowe

Kategorie samochodów do wypożyczenia zamykają się zazwyczaj w kilku podstawowych rodzajach, od mini, ekonomicznych, kompaktowych, średnich przez luksusowe do specjalnych. Różni ich nie tylko standard, wielkość i cena, ale również to, czego aktualnie potrzebujemy. Dostępne z różną liczbą drzwi, vany, sedany, sportowe, kabriolety, z manualną, lub automatyczną skrzynią biegów, lub z napędem na 4 koła dopasowują się do indywidualnych potrzeb klienta.

Dodatkowo niektóre oferty mogą obejmować tylko podstawowy zakres usług. Warto, jest więc zapoznać się z pełnym zapleczem opcji. Zazwyczaj każde auto ma pełen bak i ubezpieczenie od szkód i kradzieży. Jednak czasem warto nieco dopłacić i mieć podlegający odliczeniu zwrot, nieograniczoną liczbę kilometrów czy ubezpieczenie szyb, opon, dachu czy podwozia. W przypadku podróżowania z dziećmi nieprzekraczającymi 150 cm obowiązkowy jest też fotelik samochodowy. Jest on również opcją dodatkową wynoszącą średnio około 100 € tygodniowo.

Wypożyczalnie samochodów w Katanii – jaki koszt?

Na ostateczną cenę wypożyczenia samochodu w dowolnym miejscu na świecie wpływa szereg czynników. Co prawda stawki podstawowe jak te w Katanii wahając się od nawet 5 € za jeden dzień w wersji ekonomicznej do 13 € w klasie premium, jednak to pozostałe opłaty są decydujące.

Przykładowo drożej zapłacą osoby przed ukończeniem 25 roku życia za sprawą mniejszego doświadczenia za kierownicą. Cena będzie również inna w zależności od wybranego segmentu samochodu i dobór dodatkowych akcesoriów, jak chociażby nawigacja.

Co ciekawe w wypożyczenie samochodu w Katanii w listopadzie bywa nawet o 70% tańsze niż w szczycie sezonu letniego. Średnia cena w klasie Mini to około 22 € za dzień, chociaż bywają nawet za 6 € za dzień. W klasie średniej to już około 44 €, a luksusowe opcje to około 69 € za dzień.

Najlepsze hotele na Sycylii

Poprzedni

Wschodnia Sycylia– co zwiedzić, główne atrakcje, plan wycieczki

Caltabellotta – atrakcje, jak dojechać, hotele

Następny

Dodaj komentarz