Wieczorne wycieczki po Sycylii – czego musisz doświadczyć!

, Tagi , , ,

Sycylia oferuje wiele atrakcji nie tylko w ciągu dnia, ale i po zachodzie słońca. Warto wybrać się na wieczorny spacer, aby podziwiać zabytki i delektować się wyjątkowymi smakami na największej wyspie na Morzu Śródziemnym. Życie nocne na Sycylii jest szczególnie ożywione w jej największych miastach. Zarówno Palermo, jak i Katania oferują tętniące życiem bary i kluby. Natomiast w małych miasteczkach i wioskach na całej wyspie znajdziesz wiele miejsc, gdzie można przyjemnie spędzić czas przy lampce wina czy drinku.

Eleganckie champagnerias (bary z szampanem), liczne bary koktajlowe i modne lokale muzyczne w sezonie wakacyjnym pękają w szwach. Miłośnicy lokalnej kultury i historii chętnie odwiedzają sycylijskie opery z doskonałą akustyką, która pozwala im przyciągać światowej klasy muzyków. Niezależnie od tego, w jaki sposób zdecydujesz się spędzić wieczór na wyspie, poniżej znajdziesz kilka pomysłów na to, gdzie wybrać się na Sycylii po zachodzie słońca.

Wieczorna granita w Syrakuzach

Historyczne centrum jest pełne restauracji, pubów i dyskotek. Możesz rozpocząć noc w jednym z wielu pubów w pobliżu parkingu Molo Sant’Antonio (Via del Porto Grande). Podczas spaceru z pewnością spotkasz kilka barów piwnych (niektóre sprzedają piwa rzemieślnicze i domowe), a także puby, pizzerie oraz winiarnie. Warto przejść przez Ponte Umberto i udać się do Ortigii. Miejsca, w których sugerujemy się zatrzymać to:

  • Piazzetta San Rocco (można się tam dostać z Piazza Duomo, idąc Via pompeo Picherali) jest to miejsce, które jest dobre na pogawędki przy muzyce na żywo grającej do późna.
  • Via Cavour (równoległa do Corso Matteotti), gdzie można znaleźć tawerny, restauracje, winiarnie i puby z ładnymi dziedzińcami.  Latem znajduje się tu także wiele sklepów otwartych do późnych godzin nocnych.
  • Largo della Graziella to kolejne miejsce, w okolicy którego znajduje się wiele pubów i restauracji.

Oczywiście podczas wieczornego spaceru koniecznie trzeba spróbować sycylijskiej granity, której smak różni się od reszty Włoch.

Planujesz zarezerwować nocleg przez Booking.com? Zarezerwuj przez ten link.
Ciebie to nic nie kosztuje, a ja pozyskam środki na następne artykuły. Z góry Ci dziękuję!

Palermo nocą

Palermo oferuje bogate życie nocne, które zaczyna się zazwyczaj od aperitifu o 20:00 i może trwać co najmniej do 3 nad ranem. Jest to miasto, które wie, jak dobrze się bawić, a jeśli przyjechałeś do Palermo z planami spędzenia wieczornych godzin na zabawie, nie będziesz rozczarowany. Wieczorne zwiedzanie miasta warto rozpocząć od Vucciria- jednego z historycznych rynków. W nocy alejki Vucciria są zatłoczone spacerującymi ludźmi i miłośnikami lokalnego jedzenia. Zaledwie kilka kroków od rynku, w pobliżu Via Roma, znajduje się mała trattoria, idealna na tradycyjny sycylijski obiad lub kolację -Trattoria Al Ferro di Cavallo (Via Venezia, 20).

Żeglowanie o zachodzie słońca

Rejs o zachodzie słońca to jeden z najlepszych sposobów na rozpoczęcie sycylijskiego wieczoru. Podczas gdy miejscowi rozpoczynają spacer po wybrzeżu można delektować się Aperol Spritzem z żaglówki, obserwując zachodzące słońce na horyzoncie. Latem można także popływać w ciepłej wodzie. Jeśli wolisz jednak pozostać suchy, możesz cieszyć się delikatną bryzą, podziwiając zapierającą dech w piersiach wulkaniczną scenerię wybrzeża. Być może będziesz mieć szczęście i spotkasz delfiny, które baraszkują w wodzie. Dlatego też warto więc mieć oczy szeroko otwarte na wypadek, gdybyś zauważył stado tych ciekawskich ssaków morskich.

Trekking o zachodzie słońca w Stromboli

Sama wyspa Stromboli jak i wulkan, który się na niej znajduje są niezwykle atrakcyjne. Co więcej, wędrówka po najbardziej aktywnym wulkanie na świecie – Stromboli, który wybucha co około 20 minut jest jedną z najbardziej ekscytujących i niezapomnianych atrakcji. Nie tylko ze względu na dreszczyk emocji związany z jego erupcją, ale także ze względu na spektakularne widoki z jego szczytu. Należy pamiętać, że wędrówka na szczyt musi odbywać się w towarzystwie doświadczonego przewodnika. Wędrówka z przewodnikiem rozpoczyna się zazwyczaj dwie godziny przed zachodem słońca.

Dolina Świątyń wieczorem

Dolina Świątyń to bez wątpienia jedna z najsłynniejszych atrakcji historycznych Sycylii i najważniejsze świadectwo starożytnej, fascynującej, klasycznej kultury tej wyspy. Park archeologiczny i krajobrazowy Doliny Świątyń jest jednym z najbardziej reprezentatywnych miejsc klasycznej cywilizacji greckiej. Wzdłuż skalistej skarpy, można podziwiać wielkie świątynie starożytnego Akragas. Świątynie te są oświetlane każdej nocy przez cały rok po zmroku. Latem (harmonogram zmienia się co roku) park archeologiczny pozostaje otwarty do późna, aby móc podziwiać go także po zachodzie słońca.

Cefalù po zmierzchu

Cefalù to bardzo malownicze miejsce, które zachwyca kolorowymi łodziami, pięknymi plażami i krajobrazem. Obecnie jest to bardzo popularny nadmorski kurort z piaszczystą plażą i wąskimi alejkami, który jest dość gwarny szczególnie w sezonie. Warto jednak zatrzymać się w Cefalù, aby podziwiać wieczorną panoramę miejscowości ze starego portu i molo. Warto wspiąć się także na szczyt La rocca di Cefalù (ok. 270 metrów) – klifu górującego nad miastem, który oferuje spektakularne widoki na okolicę.


Autor: Magdalena Łydka

Najlepsze hotele na Sycylii

Poprzedni

Nauka przygotowania pizzy i makaronu po sycylijsku

Plażowanie na Magaggiari Beach

Następny

Dodaj komentarz