Gdzie parkować w Katanii?

ulica pełna samochodów w Katanii na Sycylii

Znalezienie miejsca do zaparkowania samochodem w Katanii może być frustrujące. Sycylijskie miasta często bowiem bywają zatłoczone a wąskie ulice i plątanina przepisów ruchu drogowego dodatkowo tego nie ułatwiają. Gdzie więc parkować w Katanii, bezpiecznie i najlepiej za darmo? Katania samochodem … Zobacz więcej »

Najlepsze noclegi w Katanii

Katania to malownicze i pełne uroku miasto Włoskiej wyspy Sycylii. To właśnie to miejsce jest największą bazą wypadową dla podróżników pragnących zwiedzić słoneczną wyspę i odkryć jej uroki. Doskonała lokalizacja u podnóża najwyższego aktywnego wulkanu w Europie- Etny, dostępność połączeń autostradowych z … Zobacz więcej »

Acireale

Karnawał-Sycylia-Acireale-

Typowa sycylijska idylla, osadzona w powulkanicznych skałach na pięknej i słonecznej Riviera dei Ciclopi, wśród fantazyjnej zieleni drzewek oliwnych, cytrusowych, łąk i leniwie rozlanych pomiędzy nimi pól i pastwisk. Acireale to miejsce, gdzie zażyjesz zdrowotnej kąpieli termalnej i przeżyjesz niezapomniane … Zobacz więcej »

Katania

Catania Sycylia, Włochy, licencja: shutterstock/By NAPA

Katania – miasto kwitnących cytryn i pomarańczy. W cieniu wielkiej Etny, która nie tylko wyznacza swym majestatem kontury miasta, ale wręcz pozostaje z nim w nierozerwalnym związku. Skąpana w zieleni, otoczona morzem i okraszona pozostałościami po wybuchu Etny jest naprawdę pięknym i wartym zobaczenia miejscem.