Wakacje na Sycylii – potrzebne aplikacje

Tagi , ,

Sycylia jest bardzo zróżnicowaną wyspą i jest tak wiele do zobaczenia i zrobienia, że planowanie podróży na Sycylię może zająć trochę czasu. Choć może wyglądać na mały i kompaktowy, najważniejsze zabytki Sycylii są dość rozłożone i niemożliwe byłoby zobaczenie i zrobienie wszystkiego podczas jednej podróży. Aby zaplanować podróż na Sycylię, najpierw chcesz zdecydować, jak długo chcesz podróżować na Sycylię, ponieważ to znacznie określi, gdzie powinieneś się udać, ile możesz zobaczyć i jakie masz ogólne wrażenia z wyspy. Podróżowanie do Włoch, a w szczególności do Sycylii i cieszenie się ich klejnotami nigdy nie było łatwiejsze dzięki smartfonowi! Dzięki naszej liście najlepszych aplikacji turystycznych unikniesz zgubienia się, znajdziesz restauracje, w których jedzą miejscowi i nauczysz się kluczowych słów i zwrotów na wyciągnięcie ręki.

Planujesz zarezerwować nocleg przez Booking.com? Zarezerwuj przez ten link.
Ciebie to nic nie kosztuje, a ja pozyskam środki na następne artykuły. Z góry Ci dziękuję!

Polskie czy włoskie aplikacje

Wiele aplikacji jest dostępnych na wszystkich platformach (Apple iOS, Google Play, Android) i nie wymaga połączenia z Internetem do działania, dzięki czemu możesz zapomnieć o wysokich kosztach roamingu podczas podróży zagranicznych. Jest szereg aplikacji polskich, jak i włoskich, które są sprawdzone i niezwykle łatwe w użyciu. Italy Travel Guide by Triposo: Przystanek dla Twojego kompletnego mobilnego przewodnika po Włoszech! Bezpłatna aplikacja podróżnicza zapewnia mapy offline i przydatne informacje na temat zabytków i restauracji w ponad 100 miastach. Polecamy również przewodniki po mieście TripAdvisor i interaktywne aplikacje Ulmon Travel Guide i Offline Maps dla większych miast. 

Tłumacz polsko-włoski

LingoLook: Szukasz szybkiego kursu języka włoskiego? Ta aplikacja offline pomaga przygotować się do podróży, z szybkimi lekcjami na temat podstawowych słów i zwrotów, wraz z ich wymową. Gdy jesteś we Włoszech, możesz wyszukiwać według sytuacji – na przykład wyjaśniając alergie pokarmowe lub pytając o drogę – i komunikować się z łatwością. 

Duolingo: Obejmuje języki od hiszpańskiego po suahili i jest zdecydowanie najpopularniejszą platformą do nauki języków. Ucz się czytając, pisząc i mówiąc. Wyznaczaj cele i otrzymuj codzienne e-maile, aby być na dobrej drodze – doskonały sposób na motywowanie rozwijających się wielojęzycznych talentów.

Młoda uśmiechnięta kobieta pokolenia milenialsów siedząca w małym miasteczku na Sycylii, licencja: shutterstock/By Bruno D Andrea
Młoda uśmiechnięta kobieta pokolenia milenialsów siedząca w małym miasteczku na Sycylii, licencja: shutterstock/By Bruno D Andrea

Mapy i nie tylko

Sycylia słynie z ekstremalnych temperatur, tłumów i wyższych kosztów można się spodziewać w lipcu, sierpniu i wrześniu, więc zaawansowane planowanie w tych miesiącach jest szczególnie ważne, ponieważ hotele, kurorty, promy i plaże będą najbardziej ruchliwe. Sycylia jest jednym z najgorętszych regionów we Włoszech, z temperaturami sięgającymi lat 90. (30 stopni Celsjusza plus) w lipcu i sierpniu. Jeśli cierpisz na problemy zdrowotne związane z ciepłem, unikaj tych dwóch miesięcy.  Poza sezonem (od listopada do marca) może być chłodno, ale przynajmniej będziesz miał zabytki i większość wyspy dla siebie. Należy pamiętać, że niektóre usługi nie będą dostępne w tym okresie, szczególnie w miastach turystycznych, ponieważ hotele będą zamknięte z powodu remontu, a niektóre kurorty, sklepy i restauracje działają tylko w szczycie sezonu.

Skyscanner brzmi dokładnie tak, jak jest – aplikacją, która skanuje Internet w poszukiwaniu lotów. Znajdź i porównaj tanie loty z dowolnego miejsca, aby uzyskać znaczne oszczędności. Aplikacja pobiera również i porównuje najtańsze hotele i wypożyczalnie samochodów na podróż, jeśli ich potrzebujesz. Dostępny w ponad 30 językach serwis Skyscanner jest używany przez 60 milionów osób miesięcznie.

WeTap jest szczególnie przydatny w Rzymie. W Wiecznym Mieście znajduje się 2 500 fontann z wodą. Woda jest świeża i zimna, a wszystko, czego potrzebujesz, to butelka do napełnienia. Zwłaszcza jeśli planujesz odwiedzić Rzym latem, nawodnienie i chłód jest poważnym przedsięwzięciem. WeTap pomaga zlokalizować fontanny wodne, dzięki czemu możesz jednocześnie zaoszczędzić ziemię i pieniądze.

Pozostałe aplikacje turystyczne

Przewodniki po muzeach: Pozwól, aby aplikacje poprowadziły Cię podczas odkrywania arcydzieł sztuki i stanowisk archeologicznych we Włoszech. Większość muzeów ma oficjalne i nieoficjalne aplikacje, które pomogą Ci zrozumieć muzea i dzieła, które czynią je pięknymi, wraz z informacjami poufnymi. Jedną z naszych ulubionych aplikacji jest między innymi iMiBACT. Cibando: To, co odróżnia tę bezpłatną aplikację przewodnika po jedzeniu od innych, to pyszne zdjęcia potraw z lokalnych restauracji, dające osobom niemówiącym po włosku wyobrażenie o różnych serwowanych specjałach. Pamiętaj, aby sprawdzić wygodną funkcję mapy, która pozwala okrążyć obszar, w którym chcesz zjeść posiłek i wyświetlić podgląd restauracji.  Foodies by Gambero Rosso: Jako jedna z droższych aplikacji na naszej liście (4,99 USD), wybraliśmy tę aplikację z uznanego włoskiego przewodnika po jedzeniu i winie dla prawdziwych smakoszy, którzy uwielbiają próbować wszystkiego, od eleganckich restauracji po uliczne jedzenie. 

TripAdvisor: Zanim wybierzesz restaurację, spójrz na słynną bezpłatną aplikację podróżniczą, aby zobaczyć, co naprawdę mają do powiedzenia podróżni z całego świata. Użyj funkcji „Blisko mnie”, aby dowiedzieć się, co znajduje się w Twojej okolicy, a nawet przeglądać recenzje znanych zabytków i hoteli. 

Najlepsze hotele na Sycylii

Poprzedni

Sanktuarium Matki Bożej Płaczącej w Syrakuzach

Źródło Aretuzy – historia i zwiedzanie

Następny

Dodaj komentarz