TOP 10 całodniowych wycieczek na Sycylii

, , Tagi , , ,

Sycylia jest największą, włoską wyspą jaka znajduje się na Morzu Śródziemnym. Jest to wyspa znana przede wszystkim z obecności wulkanu Etna, a także w winnic oraz specyficznej, wyśmienitej kuchni. Jednocześnie, jeśli wybierasz się na Sycylię i chcesz poznać każdy, najpiękniejszy zakątek tej wyspy, to świetnym rozwiązaniem mogą się okazać dla Ciebie wycieczki zorganizowane. Poznaj TOP 10 wycieczek po Sycylii, które mogą Cię zainteresować!

Planujesz zarezerwować nocleg przez Booking.com? Zarezerwuj przez ten link.
Ciebie to nic nie kosztuje, a ja pozyskam środki na następne artykuły. Z góry Ci dziękuję!

Wycieczka na Etnę z degustacją

Z całą pewnością wiesz, że to właśnie wulkan Etna jest jedną z najpiękniejszych, a jednocześnie najgroźniejszych wizytówek Sycylii. Jest to wulkan pozostający w stanie aktywności, a także jedna z atrakcji turystycznych wyspy. Z jego szczytu rozciąga się malownicza panorama na bezkresny horyzont Morza Śródziemnego. Jeśli zdecydujesz się na wycieczkę zorganizowaną, wówczas masz szansę wizytę na Etnie połączyć z degustacją najlepszych, regionalnych win!

Wycieczka całodniowa po Palermo

Palermo to jedna z największych metropolii na Sycylii. Często miasto to określa się kolebką sycylijskiej mafii. Jednocześnie Palermo samo w sobie skrywa wiele ciekawych zabytków i atrakcji, które koniecznie powinieneś zobaczyć. Zwiedzanie miasta z przewodnikiem, przez cały dzień to zdecydowane TOP wycieczki Sycylia. Takiej podróży nie zapomniesz przez długi czas!

Taormina – wycieczka całodniowa

Taormina to miejscowość, która cieszy się niesłabnącą popularnością wśród turystów. Jest ona także wymieniana przez wszystkie przewodniki dedykowane osobom podróżującym na Sycylię. To prawdziwa perła wschodniego wybrzeża wyspy, pełna unikalnych zabytków z różnorodnych epok w towarzystwie malowniczych krajobrazów. Choć Taormina to malutka miejscowość, to jednak nawet cały dzień może nie być wystarczający, byś poznał jej prawdziwy potencjał. Taka zorganizowana wycieczka z przewodnikiem, pozwoli Ci jednak odkryć najpiękniejsze strony tej miejscowości.

Piesza wycieczka po Syrakuzach

Syrakuzy to kolejne miasto na Sycylii, które cieszy się wręcz oszałamiającą popularnością wśród turystów. Stare Miasto zlokalizowane na malowniczej wyspie, szereg zabytków, a także fenomenalne plaże i krajobrazy to tylko niektóre z atrakcji, jakie tam na Ciebie czekają. Syrakuzy, to miejscowość, która na długo zapadnie Ci w pamięć, a przewodnik, zabierze Cię w niesamowitą, historyczną podróż po okolicy.

Spacerem po Cefalu

Najlepsze wycieczki Sycylia to także piesze zwiedzanie Cefalu i okolicy. Jest to mała, nadmorska miejscowość, która na przestrzeni ostatnich lat stała się wyjątkowo popularnym kurortem turystycznym. W Cefalu mieszka jedynie 13 tysięcy osób, aczkolwiek na zwiedzanie tej miejscowości potrzebny Ci będzie cały dzień. Wybierz się na wycieczkę z przewodnikiem i zbierz jeszcze piękniejsze wspomnienia!

Wycieczka z przewodnikiem po Katanii

Katania to jedno z większych miast na Sycylii, które znajduje się tuż u podnóża Etny. Jednak Katania słynie przede wszystkim z malowniczych zabytków sakralnych i wyjątkowo ciekawej architektury. Czeka tam na Ciebie chociażby Bazylika Katedralna św. Agaty, a także monumentalny zamek Ursino. Jeśli chcesz jeszcze lepiej poznać każdy zakątek tej metropolii, to koniecznie skorzystaj z możliwości zwiedzania z przewodnikiem!

Wycieczka śladami Ojca Chrzestnego

Z pewnością kojarzysz film „Ojciec Chrzestny”, który odnosił się do życia jednej z najpopularniejszej, mafii rodzinnej na Sycylii. Jeśli wybierzesz się na wycieczkę śladami „Ojca Chrzestnego” po Sycylii, wówczas odkryjesz jej najpiękniejsze miasta i miasteczka, które we wspomnianym już filmie były eksponowane. Przewodnik zabierze Cię między innymi do słynnego Castello Degli Schiavi oraz innych miejsc, rozsławionych przez filmy Cappoli.

Wycieczka rowerowa po górach Pellegrino

Jeśli masz ochotę na to, by aktywnie spędzić wypoczynek na Sycylii, wybierz się na zorganizowaną, jednodniową wycieczkę rowerową po górach Pellegrino. To najwyższe pasmo wzniesień na Sycylii, położone na północ od Palermo. Taka wycieczka rowerowa nie tylko sprawdzi Twoją kondycję, ale także dostarczy Ci okazji do podziwiania niesamowitych widoków!

Rezerwat Zingaro

Zorganizowana wycieczka do Rezerwatu Zingaro, to świetny pomysł dla Ciebie, jeśli jesteś prawdziwym miłośnikiem przyrody. Znajduje się on w całości na terenie gminy San Vito Lo Capo i został otworzony w 1981. Przez cały rezerwat prowadzi jeden z najstarszych szlaków turystycznych. Możesz go przemierzyć wraz z grupą innych turystów i z przewodnikiem. Będzie to dla Ciebie niesamowite doświadczenie.

Wycieczka po klasztorze w Monreale

Klasztor Monreale to jedna z najpiękniejszych pozostałości sztuki bizantyjskiej. Jego wnętrze wypełnione jest licznymi mozaikami, a także detalami dekoracyjnymi, nawiązującymi do sztuki arabskiej. Jest to absolutnie wyjątkowe miejsce, którego nie możesz pominąć podczas wycieczki po Sycylii. Jeśli zdecydujesz się na wycieczkę z przewodnikiem, wówczas poznasz historię całego klasztoru, a także zwiedzisz obecne w nim krypty. Taka podróż po bizantyjskiej architekturze będzie dla Ciebie cenną lekcją!

Autor: Daria Gajewska

Najlepsze hotele na Sycylii

Poprzedni

Najważniejsze miejsca kultu religijnego na Sycylii

Nauka przygotowania pizzy i makaronu po sycylijsku

Następny

Dodaj komentarz