Sylwester na Sycylii

Tagi ,

Zamierzasz spędzić sylwestra poza granicami naszego kraju? To dobry wybór – sylwester za granicą może być naprawdę magicznym wydarzeniem, a po latach wspaniałą okazją do wspomnień. Z pewnością miejscem, które warto odwiedzić jest Sycylia. Jak wyglądają tu uroczystości związane z nadejściem Nowego Roku i jakie obyczaje warto mieć na uwadze przyjeżdżając tutaj? Te i inne zagadnienia rozważymy w naszym dzisiejszym wpisie,

Planujesz zarezerwować nocleg przez Booking.com? Zarezerwuj przez ten link.
Ciebie to nic nie kosztuje, a ja pozyskam środki na następne artykuły. Z góry Ci dziękuję!

Sylwester za granicą

Sylwester spędzony poza granicami naszego kraju to świetna okazja, by wreszcie naprawdę odciąć się od codziennych obowiązków i problemów. Impreza sylwestrowa zagranicą, zwłaszcza w dobrym towarzystwie pozwoli naładować baterie na kolejny rok, odprężyć się i cieszyć doskonałą zabawą, a także poznać zupełnie nowych ludzi. Jest wiele miejsc, w których można spędzić sylwestra za granicą. Z pewnością niezwykle klimatycznym pomysłem będzie przywitanie Nowego Roku w Paryżu, Londynie, czy też, jeśli preferujemy izolację, wysoko w Alpach.

Sylwester z tłem wulkanu Etna

Dlaczego warto zdecydować się akurat na sylwester na Sycylii? Ponieważ zima jest w tym miejscu wyjątkowo piękną porą roku – prawdę tę potwierdzą w szczególności osoby, które nie znoszą dobrze zimna. Temperatury są tu bowiem znacznie wyższe, niż w naszym kraju – zielone łąki na przełomie grudnia i stycznia wcale nie są na Sycylii rzadkością.  Nie bez znaczenia jest także fakt, że dostępnych jest tu naprawdę wiele aktywności, w tym również takie, które w naszym kraju niedostępne są z przyczyn naturalnych. Czy istnieje wogóle bardziej ekstrawagancka przygoda, niż zjazd na nartach po zboczu czynnego wulkanu, z fantastycznym widokiem na morze?

Sylwester w Sycylii to wspaniały pomysł na wypad ze znajomymi, jak i rodzinny urlop. Ta wspaniała wyspa oferuje bowiem szereg atrakcji, w tym również takie, które skierowane są do najmłodszych turystów. Oczywiście jednak, organizacja Sylwestra na Sycylii musi być odpowiednio przemyślana.

Obyczaje sylwestrowe na Sycylii

Sycylia, tak, jak każdy region, ma swoje własne sylwestrowe obyczaje, niespotykane nigdzie indziej. Stanowią one fantastyczną, dodatkową atrakcję – warto rozplanować wyjazd tak, aby być świadkiem jak największej ilości wydarzeń. Co konkretnie kryje w sobie pod tym względem Sycylia i jak postąpić, aby organizacja sylwestra na Sycylii w Twoim wykonaniu jak najbardziej wpasowywała się w lokalne normy?

Sylwester jest świętem radosnym i otwartym także w naszym kraju, jednakże wspólne celebracje są jeszcze bardziej częste na Sycylii. W trakcie pobytu na wyspie z pewnością odnajdziemy wiele dostępnych publicznie miejsc, w których można będzie w fantastyczny sposób spędzić czas. Najciekawsze wydarzenia organizowane są najczęściej w Syrakuzach i Palermo.

Jak to wygląda w praktyce?

Sylwester na Sycylii bardzo często nie może obejść się bez kolacji sylwestrowej. Jest to tradycja popularna zresztą nie tylko na tej wyspie, ale i w całych południowych Włoszech. Zazwyczaj nie jest ona równie wystawna, co kolacja wigilijna, niemniej jednak w menu powinno znaleźć się co najmniej kilka dań. Pierwsze danie poprzedzają tradycyjne kulki ryżowe z farszem, czyli arancini. Na stole obowiązkowo powinien znaleźć się także makaron. Inne dania, jakie mogą znaleźć się na sylwestrowym stole to choćby odpowiednio doprawione kalmary, ryby, jak i falsomagro – cielęcina nadziewana żółtym serem i szynką.

W noc sylwestrową elementem dekoracji domu w jakimś aspekcie powinien stać się kolor czerwony. Według tradycji przynosi on szczęście i powodzenie w ciągu następnego roku. O północy należy natomiast skonsumować 12 winogron, wypowiadając taką samą liczbę życzeń, a następnie wyrzucić coś niepotrzebnego przez okno.

Organizacja sylwestra na Sycylii

Organizacja sylwestra na Sycylii powinna być przeprowadzona z głową i dokładnie zaplanowana. Pozwoli to ustalić, z jakich atrakcji warto skorzystać, a także,gdzie najlepiej będzie przenocować. Bardzo ważne jest by sprawdzić organizując sylwester na Sycylii ceny noclegów i dobrać najkorzystniejszą opcję dla każdej osoby. Ceny w standardowych, dwu gwiazdkowych hotelach na Sycylii zaczynają się od ok. 190 zł od osoby na noc, choć nic nie stoi na przeszkodzie, aby na przykład zarezerwować apartament za pomocą airBnB. Jeśli zaś chodzi o kwestię dojazdu – do Katanii, czyli jednego z najważniejszych miast Sycylii dotrzeć można samolotem bez zbędnych przesiadek z większości dużych portów lotniczych – między innymi z Katowickiego lotniska Pyrzowice, czy też stołecznego lotniska Chopina.

Gdzie zaś warto zorganizować sylwestra na Sycylii? Z pewnością jedną z ciekawszych propozycji będzie wyżej wspomniana Katania. Jeśli zaś zależy Ci na nocy możliwie jak najbardziej szalonej rozrywki, świetnym wyborem będzie zarówno Palermo, jak i Syrakuzy. Na tej włoskiej wyspie znajduje się jednak znacznie więcej miejsc, w których możesz świetnie spędzić czas. Sylwester na Sycylii może więc stać się początkiem dłuższego wyjazdu, dzięki któremu odkryjesz więcej godnych uwagi punktów, które skrywa w sobie Sycylia. 

Najlepsze hotele na Sycylii

Poprzedni

Tre Fontane Sycylia – noclegi, plaże, gdzie zjemy?

Ranking najlepszych domów i apartamentów wakacyjnych na Sycylii 2024

Następny

Dodaj komentarz