Sycylijska aranżacja Twojego domu? To możliwe z naszymi wskazówkami!

Tagi , ,

Wakacje przez cały rok, nie są możliwe, jednak to nie sprawia, że nasze ulubione kierunki zwiedzania muszą zostać zapomniane. Możemy je bowiem przenieść do naszego domu, aby poczuć się niemal tak jak w wybranym przez nas miejscu, jak na przykład na Sycylii. Sycylijska aranżacja to coś na wyciągnięcie waszych rąk. Wystarczy, byście uruchomili wyobraźnię i skorzystali z naszych porad. Jeśli chcecie zmienić swoje wnętrze, to zapraszamy do lektury!

Planujesz zarezerwować nocleg przez Booking.com? Zarezerwuj przez ten link.
Ciebie to nic nie kosztuje, a ja pozyskam środki na następne artykuły. Z góry Ci dziękuję!

Sycylia w Twoim domu? – Charakterystyka stylu

Sycylijski styl charakteryzuje się ciepłym, śródziemnomorskim klimatem, bogactwem kolorów i wzorów. Ponadto można się w nim dopatrywać wpływów różnych kultur, takich jak arabska, hiszpańska i grecka. W tym przypadku dominującymi kolorami są te ciepłe odcienie ziemi, takie jak czerwienie, pomarańcze, żółcie i beże. Chcąc jednak urozmaicić całokształt, możecie wykorzystać kobalt, żółć oraz zieleń, aby podkreślić wybrane we wnętrzu detale.

Naturalne i tradycyjne materiały, takie jak drewno, terakota, kamień i ceramika to podstawa sycylijskich aranżacji. Nie zapominajmy również o wyrobach handmade, które odpowiadają za przypomnienie o tradycjach rzemieślniczych. Kolejnym ważnym punktem jest rzecz jasna oświetlenie. Radzimy postawić na lampiony, kinkiety i żyrandole z metalu, które dodadzą orientalnego uroku. Wybierając żarówki, zwróćcie uwagę wyłącznie na te, które dają ciepłe, żółte światło.

Sycylia, będąc wyspą o bogatej historii i kulturze, nie jest szczególnie znana z unikalnych tradycyjnych sportów. Mimo wszystko mieszkańcy prowadzą aktywny tryb życia, uprawiając piłkę nożną, żeglarstwo czy też surfując. Jeśli jesteście fanami sportowych wydarzeń i potraficie przewidzieć wynik danego meczu lub walki, to wykorzystajcie LVBET kod promocyjny. Jego użycie to możliwość uzyskania atrakcyjnych promocji, które przydadzą się na start.

Sycylijski styl wnętrzarski – Co się na niego składa?

Styl sycylijski często uwzględnia otwarte przestrzenie i dużo światła naturalnego. Z tej racji powinniście stawiać na przestrzenie pełne otwartości i pozbawione ciężkich zasłon. Jeśli chodzi natomiast o umeblowanie, to możecie postawić na nieco podstarzałe elementy. Meble powinny być solidne i proste, z wykorzystaniem ciemnych drewnianych elementów. Możecie również wziąć pod uwagę fragmenty z kutego żelaza, takie jak ozdobne okucia czy latarnie.

Nie można pominąć faktu, że ceramika również ma ważne miejsce w sycylijskim stylu. Dobrym pomysłem będzie zatem postawienie na kolorowe ceramiczne płytki, misy, wazony i kafelki. Postawcie także oczywiście na tradycyjne sycylijskie motywy w sztuce i dekoracjach, takie jak motywy ceramiczne, arabeski czy sceny z życia wiejskiego. Możecie również zdecydować się na bezpośredni ukłon w stronę Sycylii, decydując się na powieszenie obrazu z jej krajobrazem.

Jak wygląda aspekt roślinności w przypadku tego motywu aranżacji? Chcąc trzymać się sycylijskich akcentów, powinniście umieścić w  mieszkaniu rośliny doniczkowe, takie jak oliwki, cyprysy, kwiaty jaśminu czy też figi. Jeśli jesteście posiadaczami balkonu, tarasu lub ogrodu, to macie większe pole do popisu. Wszystko dlatego, że możecie mieć na ich powierzchni te rośliny, które są charakterystyczne dla regionu śródziemnomorskiego.

O czym nie zapominać w sycylijskich wnętrzach?

Przejdźmy teraz do elementów, o których nie zawsze się pamięta urządzającym dom w nurcie sycylijskim. Przede wszystkim są to ściany, na których powierzchni możecie zastosować tapety ze wzorami roślinnymi lub orientalnymi. Jeśli natomiast preferujecie malowanie, stosujcie ciepłe odcienie ziemi, o których wspominaliśmy w zakresie kolorystyki wnętrza. Mamy nadzieję, że nasze porady pomogą wam przenieść mieszkanie na gorącą Sycylię.

Najlepsze hotele na Sycylii

Poprzedni

Sycylia poza sezonem – czy wyspa jest atrakcyjna nie tylko latem?

Rejsy z Palermo do Cagliari

Następny

Dodaj komentarz