Sycylia zimą – turystyka i nie tylko!

Tagi , , ,

Większość z nas doskonale zdaje sobie sprawę z tego, że wybierając się na wakacje, liczymy przede wszystkim na pełne słońce i przepiękną pogodę. Marzymy z pewnością o tym, by przywieźć ze sobą do Polski złocistą opaleniznę. Warto jednak zauważyć, że nie zawsze każdy z nas może pochwalić się urlopem w sezonie letnim. Czy więc to oznacza, że powinniśmy rezygnować np. z naszych wymarzonych wakacji na Sycylii? Oczywiście, że nie! Sycylia poza sezonem może nas zachwycić i w dalszym ciągu dostarczyć nam wielu atrakcji. Wystarczy tylko chcieć je wszystkie odkryć!

Planujesz zarezerwować nocleg przez Booking.com? Zarezerwuj przez ten link.
Ciebie to nic nie kosztuje, a ja pozyskam środki na następne artykuły. Z góry Ci dziękuję!

Sycylia poza sezonem

Nie da się ukryć, że wśród turystów panuje przekonanie, że wakacje na Sycylii są możliwe tylko i wyłącznie w sezonie letnim. To właśnie wtedy możemy opalać się na pięknych plażach i zażywać morskich kąpieli. Jedocześnie warto sobie uświadomić, że wakacje na Sycylii poza sezonem również mogą być prawdziwym spełnieniem marzeń. Głównie wynika to z faktu, że temperatury dalej są o wiele wyższe niż w krajach Europy północnej. Dodatkowo sezon turystyczny na tej wyspie praktycznie nigdy się nie kończy. Decydując się na spędzenie wakacji na Sycylii poza klasycznym sezonem, możemy liczyć na to, że poznamy tę prawdziwą i bardziej klimatyczną stronę wyspy.

Sycylia zimą oferuje nam w dalszym ciągu dostęp do promieni słońca. Temperatura wydaje się być nieco niższa, to jednak dla podróżnych z północny Europy będą one z pewnością spełnieniem marzeń. Z kolei Sycylia jesienią to niesamowita możliwość do tego, by nie tylko zaczerpnąć słońca. Przekonamy się też na własnej skórze, jak bardzo malownicza może się okazać ta wyspa. Warto również zauważyć, że Sycylia poza sezonem turystycznym jest nieco mniej „zatłoczona”. W barach i restauracjach z pewnością znajdziemy wolne miejsca, a ulice miast będą uwolnione od tłumów rozbieganych turystów. Sycylia zimą i Sycylia jesienią jest więc idealnym momentem na to, by poznać tę bardziej prawdziwą i lokalną stronę wyspy. Bez tłumów i głośnej, turystycznej atmosfery.

Krater Silvestri (2000 m.) pokryty śniegiem w Parku Etna, Sycylia, licencja: shutterstock/By ollirg
Krater Silvestri (2000 m.) pokryty śniegiem w Parku Etna, Sycylia, licencja: shutterstock/By ollirg

Pogoda na Sycylii zimą

Sycylia wiosną, czy też Sycylia latem to przede wszystkim miejsce tropikalnych upałów. Mieszkańcy jak i turyści mocno są przyzwyczajeni do tego, że termometry pokazują ponad 40 stopni Celsjusza. Plaże na Sycylii są całkowicie zapełnione, a każdy- mieszkańcy i turyści- szukają ochłodzenia w morskich wodach. Niemniej jednak Sycylia zimą w dalszym ciągu oferuje dość przyjazne temperatury. Prawdą jest, że nie sięgają one 40 czy nawet 30 stopni Celsjusza, jednak dla przykładu możemy na tej wyspie spędzić święta Bożego Narodzenia w temperaturze oscylującej w okolicy 15-20 stopni Celsjusza.

Warto tu w tym momencie zwrócić uwagę na niewielką rozbieżność. Przyjeżdżając zimą na Sycylię, zauważymy mieszkańców noszących zimowe kurtki i szaliki. Nie da się ukryć, że w momencie kiedy są oni przyzwyczajeni do 40 stopniowych upałów, 15-20 stopni Celsjusza jest dla nich wyjątkowym ochłodzeniem. Niemniej jednak jeśli zdecydujemy się w tym okresie odwiedzić tę rajską wyspę, w momencie kiedy u nas panują temperatury rzędu -20 stopni Celsjusza, z pewnością będzie to dla nas miła odmiana. Poradzimy sobie bez zimowych kurtek i bez czapek. Dalej możemy nawet skusić się na to, by złapać nieco więcej promieni słońca, gdyż nawet zimą, jasno świeci ono nad Sycylią.

Można więc powiedzieć, że porównując temperatury w Polsce, czy w krajach Skandynawii zimą, Sycylia okaże się dla nas prawdziwą wyspą słońca i sposobem na ucieczkę przed niskimi temperaturami. Sycylia poza sezonem turystycznym ma więc nam wiele do zaoferowania i z pewnością pogoda jest niewątpliwym atutem tej wyspy.

Widok na Etnę z Taorminy, Sycylia, Włochy, licencja: shutterstock/By Grigory Lugovoy
Widok na Etnę z Taorminy, Sycylia, Włochy, licencja: shutterstock/By Grigory Lugovoy

Dlaczego warto odwiedzić Sycylię zimą?

Sycylia bardzo często nazywana jest wyspą słońca. Z pewnością nikogo nie zdziwi fakt, że szczególnie w sezonie letnim, nie brakuje na niej turystów. Wygrzewają się oni na plażach w promieniach sycylijskiego słońca. Sycylia wiosną i latem jest niezwykle zatłoczona i głośna. Jeśli jednak zdecydujemy się na wakacje na Sycylii w sezonie zimowym, to z pewnością nie będziemy tego żałować! Okazuje się, że Sycylia poza sezonem turystycznym jest całkowicie inną wyspą! Ubywa z niej nieco turystów, a ulice miast raczej zapełniają się miejscowymi, którzy mogą odetchnąć od turystycznego zgiełku i bałaganu.

Plaże nieco pustoszeją i stają się idealnym miejscem na romantyczne spacery. Dodatkowo Sycylia zimą i Sycylia jesienią to magiczny urok, którego nie zaznamy w sezonie letnim. Można więc zdecydować się na to, by poznać Sycylię od tej prawdziwej, nieco spokojniejszej strony. Zwiedzanie bez kolejek przy kasach biletowych i tłumów z pewnością jest o wiele bardziej przyjemne. Co więcej, o wiele bardziej będziemy mogli się delektować smakowitą, sycylijską kawą w momencie, kiedy restauracje i kawiarnie nie są aż tak zatłoczone.

Na samym końcu warto również wspomnieć o tym, że warto odwiedzić Sycylię zimą chociażby po to, by móc cieszyć się wyższymi temperaturami i w dalszym ciągu „zatankować” promienie słoneczne, przed powrotem do kraju.

Poprzedni

Sokolnictwo na Sycylii i inne tradycje

Katakumby Kapucynów w Palermo

Następny

Dodaj komentarz