Sycylia – wynajem skuterów wodnych

Tagi , , , ,

Sycylia jest największą włoską wyspą. Ta urocza wyspa co roku przyciąga tłumy turystów z całego świata, którzy chcą podziwiać piękne krajobrazy i odpoczywać na malowniczych plażach. Sycylia jest także idealnym miejscem do uprawiania sportów wodnych. Wyspa posiada ponad 1000 km morskiego wybrzeża, dlatego też można uprawiać tu wiele sportów wodnych, w tym surfing, kitesurfing, body rafting, nurkowanie, snorkeling lub jazdę na skuterze wodnym. Jakie atrakcje wodne czekają na miłośników sportów wodnych? Odpowiedź znajdziesz w naszym artykule. 

Planujesz zarezerwować nocleg przez Booking.com? Zarezerwuj przez ten link.
Ciebie to nic nie kosztuje, a ja pozyskam środki na następne artykuły. Z góry Ci dziękuję!

Sporty wodne na Sycylii

Kitesurfing

Zachodnie wybrzeże wyspy jest najlepszym miejscem do uprawiania kitesurfingu, ponieważ wieją tu najsilniejsze wiatry na wyspie. Laguna Stagnone jest idealnym miejscem do uprawiania sportów wodnych. Znajduje się ona na zachodzie Sycylii, w pobliżu Marsali, która nazywana jest miastem wiatru. Jej płytkie wody są także doskonałym miejscem do nauki. Marsala jest popularnym miejscem wśród miłośników kitesurfingu, dlatego też w pobliżu plaży znajduje się wiele wypożyczalni oraz szkół nauki kitesurfingu.

Nurkowanie

Chroniony obszar morski Aci Trezza, który znany jest również jako Riviera dei Ciclopi (Wybrzeże Cyklopów) jest doskonałym miejscem do nurkowania. Znajduje się tu wiele atrakcji podwodnym, w tym nietypowy krajobraz charakteryzujący się osadami wulkanicznymi poniżej poziomu morza. Ta część wybrzeża zawdzięcza swoją nazwę legendzie przedstawionej przez Homera w Odysei. Według legendy majestatyczne czarne skały u wybrzeża zostały wyrzucone przez cyklopa Polifema, gdy ten próbował powstrzymać Odyseusza przed ucieczką. Nurkowanie w tym rejonie jest wyjątkowym doświadczeniem. Podczas nurkowania możesz zobaczyć dno morskie zdominowane przez zastygłą lawę z Etny.


Kajak z rodziną

Sycylia ma wielką różnorodność krajobrazów i unikalnych miejsc przyrody. Warto wybrać się na kilkugodzinną wycieczkę kajakiem w miejsca trudno dostępne z lądu. Spływy kajakowe dają możliwość poznania wyspy od strony morza. Bardzo popularną formą zwiedzania jest udział w wycieczcie kajakowej, podczas której można zwiedzić Wyspy Liparyjskie. Na przykład, można odwiedzić wyspę Vulcano za pomocą kajaka. Vulcano należy do Wysp Liparyjskich. Nad bezpieczeństwem czuwa przewodnik -instruktor, który zabiera turystów do najciekawszych miejsc takich jak: groty, tunele lawy oraz naturalne baseny. Podczas takich wycieczek jest również czas na relaks w basenach termalnych, które są obecne w kilku częściach wyspy.

Pływanie skuterem wodnym

Jedną z najpopularniejszych form aktywności na wodzie na Sycylii jest pływanie skuterem wodnym. Jeśli kochasz prędkość, adrenalinę i aktywność na świeżym powietrzu to warto wybrać się na wycieczkę na skuterze wodnym wzdłuż pięknego wybrzeża Taorminy i zatoki Giardini Naxos. Podczas godzinnej przejażdżki możesz poznać zachwycający Park Morski Isola Bella, malowniczą Błękitną Grotę w Taorminie oraz inne atrakcje morskie. Oczywiście jest to jedynie przykład, ponieważ taki skuter możesz wynająć w wielu miejscach na Sycylii. Na pokład skutera wodnego może wejść jednocześnie do trzech osób. Cena wynajmu waha się od 50 euro do 100 euro, uzależniona jest ona od długości pływania oraz wypożyczalni. W cenę wliczony jest kask, benzyna oraz kamizelka ratunkowa.

Skutery wodne Sycylia wynajem

Na Sycylii znajduje się wiele wypożyczalni skuterów wodnych i innych sprzętów wodnych. Przy prowadzeniu skuterów wodnych obowiązują następujące zasady, których należy przestrzegać:

  • sternik musi posiadać licencję sternika motorowodnego
  • skutery wodne nie mogą być używane po zmierzchu oraz podczas złych warunków pogodowych
  • sternik i pasażer muszą mieć na sobie kamizelkę ratunkową lub pas ratunkowy
  • do startu i powrotu należy używać specjalnych korytarzy wodnych
  • rura wydechowa skutera podwodnego musi znajdować się pod wodą
  • maksymalna prędkość w korytarzach wodnych wynosi 3 węzły
  • zaleca się pozostawienie telefonów komórkowych, aparatów fotograficznych, kamer lub czegokolwiek, co może zostać uszkodzone na lądzie, ponieważ istnieje możliwość, że zostaną one zamoczone lub zgubione. 

Skuter wodny bezpieczeństwo i patent

W świetle prawa skuter wodny mogą prowadzić osoby wyłącznie posiadające odpowiednie uprawnienia, czyli patent. Takie uprawnienia może uzyskać każdy, kto skończy 14 lat (w przypadku niepełnoletnich osób na udział w kursie na patent sternika motorowodnego zgodę muszą wyrazić rodzice lub prawni opiekunowie). Po uzyskaniu patentu na sternika motorowodnego osoby do 16 lat mogą legalnie prowadzić wyłącznie skutery, których moc silnika nie jest większa niż 60 kW (około 80 KM).

Na Sycylii oraz w wielu popularnych miejscach można wybrać się także na wycieczkę skuterem z doświadczonym sternikiem. Z pewnością jest to najlepsza opcja dla osoby niedoświadczonej, która nie ma uprawnień i czuje się niezbyt pewnie sterując skuter. W wielu przypadkach na skuter wejdą nawet trzy osoby, więc można wybrać się z dzieckiem lub inną osobą w towarzystwie sternika na niesamowitą wycieczkę wzdłuż wybrzeża Sycylii. 

Autor: Marceli Łydka

Najlepsze hotele na Sycylii

Poprzedni

Sycylia camping – wszystko co musisz wiedzieć

Ispica na Sycylii – zwiedzanie

Następny

Dodaj komentarz