Sycylia – city break

Tagi , , ,

Weekend we Włoszech to wspaniała okazja, żeby zanurzyć się w kulturze i atmosferze jednego z najpiękniejszych krajów Starego Kontynentu. Słoneczna Italia może pochwalić się bogatą historią, przepięknymi krajobrazami czy pięknymi miastami. Nie można też zapomnieć o pysznej kuchni oraz przyjaznych ludziach. Sycylijski city break to coraz częstszy cel turystów z całego świata.

Planujesz zarezerwować nocleg przez Booking.com? Zarezerwuj przez ten link.
Ciebie to nic nie kosztuje, a ja pozyskam środki na następne artykuły. Z góry Ci dziękuję!

Czym jest city break?

City break to krótki, przeważnie weekendowy wyjazd do jednego z miast. Ma on na celu zwiedzanie, poznawanie kultury oraz tradycji konkretnego miejsca i relaks. Takie krótkie formy wycieczki są popularne pośród ludzi chcących odpocząć od codziennej rutyny i spędzić parę dni w nowym, ciekawym miejscu. Często organizowane są one we Włoszech. Zwiedzanie Rzymu, Neapolu czy Wenecji to cel wielu turystów. To przepiękne miasta, które mogą pochwalić się przepyszną kuchnią i ciekawymi zabytkami. City break to świetny sposób na spędzenie romantycznego weekendu z parterem bądź partnerką. Może to być też idealny pomysł na wyjazd z przyjaciółmi czy rodziną.

Warto zaznaczyć, że celem city breaku jest dotarcie w szybkim czasie do konkretnego miasta. Najczęściej podróż odbywa się samolotem. Po przyjeździe do miasta przeważnie wynajmuje się hotel bądź mieszkanie, żeby mieć bazę wypadową do zwiedzania oraz odkrywania nowych miejsc. Podczas city breaku można zwiedzać zabytki, muzea, galerie sztuki czy chodzić na zakupy. Do tego dolicza się testowanie lokalnych przysmaków czy poznawanie życia nocnego w mieście.

City break związany jest z tym, że bardzo dużo atrakcji można zwiedzić w ciągu jednego bądź dwóch dni. Sprawia to, że taka forma urlopu jest idealnym pomysłem na krótki wypad, bez wymogu brania urlopu. Każda osoba chcąca udać się na tego typu wypoczynek, powinna pamiętać, że city break wymaga właściwego planowania, zwłaszcza wtedy, kiedy celem jest zwiedzanie wielu atrakcji w krótkim czasie. Z tego powodu dobrze z wyprzedzeniem zrobić listę miejsc, które chce się odwiedzić. Trzeba zarezerwować bilety na atrakcje, żeby uniknąć stania w długich kolejkach, co jest przecież powszechne w większości miast słonecznej Italii.

Ruiny Teatru Taormina w Sunset. Piękne zdjęcie podróży, kolorowy obraz Sycylii.
Ruiny Teatru Taormina w Sunset. Piękne zdjęcie podróży, kolorowy obraz Sycylii., licencja: shutterstock/By Romas_Photo

3 dni na Sycylii – zaplanuj swój wyjazd

Dobrze zaplanowany city break to klucz do udanego urlopu. Niżej znajduje się sugestia planu na trzydniowy wyjazd na Sycylię:

1 Dzień:

  •  przylot na lotnisko w Palermo i przejazd do hotelu
  •  spacer po zabytkowej dzielnicy Kalsa, gdzie można zwiedzić Palazzo dei Normanni. Mowa tutaj o siedzibie parlamentu Sycylii, a także zamek Castello a Mare
  •  przyjście do katedry Monreale zlokalizowanejna wzgórzu niedaleko miasta. Słynie ona ze wspaniałych mozaik oraz pięknych widoków na okolicę
  •  powrót do hotelu w Palermo oraz wieczorne zwiedzanie miasta z przewodnikiem.

2 Dzień:

  • Wyjazd w kierunku miasta Agrigento i zwiedzanie starożytnych ruin greckiego miasta Valle dei Templi. Uznawane są one za jedne z najistotniejszych dziedzictw kulturowych na całej Sycylii
  • Przejazd do miasta Taormina, które słynie z niepowtarzalnych widoków na Morze Jońskie i wulkan Etna. W Taorminie można podziwiać starożytny Teatr Grecki, a ponadto piękne ogrody publiczne
  • Powrót do hotelu w Palermo.

3 Dzień:

  • Wyjazd na wulkan Etna, który jest najwyższym wulkanem na Starym Kontynencie. Można wjechać kolejką na szczyt i podziwiać piękne krajobrazy. Do tego dolicza się przepiękny widok na Morze Jońskie
  • Przejazd do miasta Catania, gdzie można podziwiać katedrę, a także wspaniały rynek, gdzie warto spróbować lokalnych specjałów
  • Powrót na lotnisko w Palermo i przelot do kraju.

Oczywiste jest to, że na Sycylii istnieje też wiele innych miejsc, które warto odwiedzić. Wiele w tej kwestii zależy od zainteresowań i preferencji podróżników. Powyższy plan jest tylko przykładowy. Daje on jednak możliwość zobaczenia najpopularniejszych atrakcji na Sycylii w ciągu zaledwie trzech dni.

Najważniejsze miejsca

Sycylia to włoska wyspa słynąca z wielu pięknych zabytków i ciekawych atrakcji. Spędzając urlop w tym zakątku świata, zdecydowane warto zwiedzić kilka ciekawych propozycji. Niżej znajduje się lista przykładowych pięciu miejsc oraz atrakcji.

1. Valle dei Templi – to zabytkowe miasto w Argigento na Sycylii. Jest to jedno z najważniejszych dziedzictw kulturowych Sycylii oraz jedno z największych i najlepiej zachowanych kompleksów starożytnych ruin na całym globie. Miejsce to, co roku odwiedzane jest przez rzesze turystów z całego świata.

2. Wulkan Etna – to najwyższy wulkan w Europie, z pięknymi krajobrazami i wspaniałymi krajobrazami i widokami na Morze Jońskie.

3. Palermo – stolica Sycylii od lat jest celem turystów udających się na tę wyspę. Wyróżnia się piękną architekturą, muzeami oraz pyszną kuchnią.

4. Taormina – urokliwe miasto, z pięknymi widokami na Morze Jońskie oraz na wulkan Etna. Znajduje się w nim zabytkowy teatr grecki oraz piękne ogrody publiczne

5. Scala dei Turchi – piękna skała morska zlokalizowana w pobliżu Agrigento. Rozpościerają się z niej piękne widoki na morze i okolicę.

Najlepsze hotele na Sycylii

Poprzedni

Sycylia agroturystyka – ciekawa alternatywa noclegowa

Necropoli di Pantalica na Sycylii – co musisz wiedzieć?

Następny

Dodaj komentarz