Rynek nieruchomości i koszty życia na Sycylii

Tagi , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

Przeprowadzka do innego kraju często okazuje się być kuszącą perspektywą, na którą decyduje się coraz większa liczba Polaków. Chętnie wybieranym przez nich kierunkiem okazuje się Sycylia, czyli jeden z najsłynniejszych regionów Włoch. Wspaniała kultura, zachwycające zabytki oraz bliskość natury, a także mnóstwo opuszczonych nieruchomości sprawiają, że przeprowadzka na Sycylię wydaje się atrakcyjnym przedsięwzięciem. Jak wygląda rynek nieruchomości na Sycylii i jak kształtują się ceny domów w poszczególnych miastach zlokalizowanych na tej włoskiej wyspie? Jakie są koszty życia na Sycylii? Odpowiedzi na te pytania znajdziesz poniżej! 

Planujesz zarezerwować nocleg przez Booking.com? Zarezerwuj przez ten link.
Ciebie to nic nie kosztuje, a ja pozyskam środki na następne artykuły. Z góry Ci dziękuję!

Ceny nieruchomości na Sycylii

Ciepły, śródziemnomorski klimat, niepowtarzalna atmosfera oraz włoski styl życia sprawiają, że Sycylia stanowi niezwykle atrakcyjne miejsce do życia. W ostatnich latach stała się ona częstym obiektem zainteresowania Polaków, którzy chcą zainwestować w nieruchomość znajdującą się w tym atrakcyjnym, turystycznym regionie oraz zmienić swoje życie. Planując tak poważny krok, jakim jest przeprowadzka na Sycylię, warto zapoznać się z sytuacją na sycylijskim rynku nieruchomości — ceny domów i mieszkań są tutaj bowiem znacznie niższe, niż w dużych włoskich miastach, takich jak Mediolan czy Rzym. 

Gdzie kupić mieszkanie na Sycylii?

Zakup nieruchomości na Sycylii to poważna inwestycja, która wymaga zdobycia informacji na temat aktualnej sytuacji rynkowej panującej w tym regionie oraz dużego zaangażowania w cały proces poszukiwania nieruchomości, a także dopełnienia wszelkich formalności. Kluczowe podczas wyboru domu czy mieszkania na Sycylii okazuje się wybór miejsca, w którym chcemy zamieszkać. Do najpopularniejszych lokalizacji na Sycylii, które często wybierane są przez Polaków chcących postawić na najkorzystniejszą ofertę spełniającą ich indywidualne potrzeby i oczekiwania są miasta, takie jak:

  • Palermo,
  • Taormina,
  • Katania,
  • Trapani,
  • Cefalù,
  • Mesyna,
  • Syrakuzy,
  • Ragusa. 

Ceny nieruchomości w Palermo

Palermo to urzekające, włoskie miasto pełne atrakcyjnych widoków oraz niepowtarzalnej atmosfery, które przyciąga inwestorów poszukujących nieruchomości w zachwycających i pełnych słońca Włoszech. Sycylijskie miasto Palermo cieszy się dużą popularnością ze względu na atrakcyjne ceny, które pozwalają na zakup nieruchomości w tym regionie w niezwykle korzystnej cenie — domy i mieszkania zlokalizowane w tej części wyspy są warto bowiem od 896 euro do 2198 euro za metr kwadratowy. Domy przeznaczone do generalnego remontu, które zlokalizowane są na obrzeżach miasta można kupić nawet za 50 000 euro. Z kolei, ceny nowoczesnych apartamentów czy domów znajdujących się w atrakcyjnych lokalizacjach mogą wynosić od 400 000 euro do ponad milion euro.

Ceny nieruchomości w Taorminie

Taormina to jedno z najsłynniejszych miasteczek na Sycylii — grecko-rzymski teatr, doskonale zachowane średniowieczne uliczki, śródziemnomorska atmosfera oraz zapierający dech w piersiach widok na Etnę przyciągają turystów z całego świata. Zachwycający klimat włoskiego miasteczka oraz atrakcyjne ceny domów sprawiają, że coraz więcej osób decyduje się także na zakup nieruchomości w urzekającej Taorminie. Ceny domów i mieszkań w tym regionie wahają się bowiem od 227 euro do 3863 euro za metr kwadratowy, a średnia cena nieruchomości w Taorminie wynosi 2991 euro za metr kwadratowy. 

Ceny nieruchomości w Katanii

Katania to włoskie miasto zlokalizowane na Sycylii, które leży w sąsiedztwie największego i wciąż aktywnego wulkanu w Europie. Znajdujące się u podnóża Etny miasto to turystyczne miejsce, które tętni życiem oraz zachwyca przyjezdnych piękną architekturą oraz pozostałościami po rzymskich termach i amfiteatrze, a także lokalnym, włoskim klimatem. Nic, więc dziwnego, że wielu Polaków zakochało się w Katanii oraz zapragnęło przenieść się tam na stałe. Osoby poszukujące nieruchomości w słonecznej oraz pełnej uroku Katanii, mogą liczyć na korzystne ceny domów i mieszkań, które są jednymi z najniższych na Sycylii — cena metra kwadratowego waha się bowiem od 734 euro do 1676 euro, a średnia cena metra kwadratowego wynosi 1222 euro. Sprawia to, że wielu inwestorów zainteresowanych jest zakupem nieruchomości w tym malowniczym mieście.

Ceny nieruchomości w Trapani

Trapani to miejsce łączące w sobie różnorodne kultury i style, w którym natura w efektowny sposób łączy się z historią. To sycylijskie miasto zachwycaj piaszczystymi plażami, błękitem morza oraz wieloma miejscami do długich spacerów czy biegania, a także najpiękniejszymi, różowo-czerwono-pomarańczowymi zachodami słońca na Sycylii. Wszystko to rozwija się na tle zapierającej dech w piersiach, architektury przyjmującej postać bajecznych term, barokowych kościołów i ciekawych muzeów, a także tajemniczych grot czy jaskiń. Zachwycające miasto Trapani skrada serce niemal wszystkich osób, które zdecydują się je odwiedzić. Stąd zainteresowanie nieruchomościach zlokalizowanymi w tym sycylijskim mieście, które można nabyć w atrakcyjnych cenach — cena metra kwadratowego nieruchomości znajdującej się w Trapani mieści się bowiem w widełkach od 300 do 3177 euro za metr kwadratowy, przy czym średnia cena metra kwadratowego wynosi 903 euro.

Ceny nieruchomości w Cefalù

Urokliwe Cefalù to niewielka miejscowość na Sycylii, która znajduje się 50 km na wschód od popularnego wśród turystów Palermo. Jednak samo Cefalù także stanowi niezwykle atrakcyjną destynację, która z pewnością zachwyci wszystkie osoby pragnące połączyć zwiedzanie niesamowitych miejsc z wypoczynkiem na plaży. W tym sycylijskim miasteczku znajduje się bowiem zadbana oraz zachowana w świetnym stanie średniowieczna architektura oraz klimatyczne, wąskie uliczki doskonałe do długich spacerów po mieście, z kolei w okolicy Cefalù zlokalizowane są liczne plaże pozwalające na upragniony relaks. Chcąc zainwestować w nieruchomość znajdującą się w malowniczym Cefalù, można liczyć na ceny wahające się w granicach od 210 euro do 2350 euro za metr kwadratowy — pozwala to na zakup domu czy mieszkania w bardzo atrakcyjnej cenie, która przybliża marzenie o domu na Sycylii.

Ceny nieruchomości w Mesynie

Mesyna to miejsce położone w północno-wschodniej części Sycylii, które stanowi jedno z najstarszych miast znajdujących się w tym regionie. Turyści mogą w niej znaleźć całą masę atrakcyjnych zabytków i ciekawych miejsc, a jednak pomimo tego, Mesyna pozostaje jednym z najbiednych włoskich regionów pod względem ekonomicznym. Przekłada się to na bardzo niskie ceny nieruchomości, które okazują się niezwykle atrakcyjne dla polskich inwestorów. Zakup nieruchomości w Mesynie wiąże się bowiem z ceną od 759 do 1494 euro za metr kwadratowy, a średnia cena nieruchomości w tym regionie wynosi jedynie 1066 euro za metr kwadratowy. 

Ceny nieruchomości w Syrakuzie

Syrakuzy to miasto położone we wschodniej części Sycylii. Znajduje się w nim szereg zachwycających zabytków i artefaktów pochodzących z czasów antycznych, które przeplatająca się z gotycką i barokową architekturą. Syrakuzy to także malowniczy, sycylijski krajobraz, który przyciąga zagranicznych turystów i inwestorów. Planując zakup nieruchomości we włoskim mieście Syrakuzy, można liczyć na atrakcyjne ceny domów i mieszkań — średnia cena zakupu mieszkania zlokalizowanego w centrum miasta wynosi bowiem około 1500 euro za metr kwadratowy, a średnia cena zakupu mieszkania poza centrum wiąże się z wydatkiem około 1000 euro za metr kwadratowy.

Ceny nieruchomości w Ragusie

Ragusa to zabytkowe miasto zlokalizowane w południowej części Sycylii, które zachwyca historycznym centrum miasta. Zlokalizowane są w nich barokowe zabytki sztuki sakralnej, takie jak Katedra San Giovanni, Duomo di San Giorgio oraz kościół San Giuseppe pochodzące z XVIII wieku. Ceny nieruchomości w tym zachwycającym mieście nie należą do najniższych ale w dalszym ciągu pozwalają na zakup domu czy mieszkania w dość przystępnej dla inwestorów cenie — ceny nieruchomości w Ragusie wahają się bowiem od 638 euro do 2049 euro za metr kwadratowy, a ich średnia cena wynosi 935 euro za metr kwadratowy.

Koszty życia na Sycylii

Planując przeprowadzkę na Sycylię, warto przygotować się do sytuacji ekonomicznej panującej w tym regionie — Sycylia to wyludniająca się wyspa, w której ciężko znaleźć atrakcyjne oferty pracy. Jednak stanowi ona niemal doskonałe miejsce do życia dla osób pracujących zdalnie czy osób posiadających wystarczające oszczędności. Rozpatrując koszty życia na Sycylii, warto wziąć pod uwagę wydatki związane z jedzeniem wynosząca około 500 euro miesiecznie dla dwóch osob, koszty biletu miesięcznego wynoszące około 30 euro czy paliwa, a także dodatkowe wydatki związane z wycieczkami, lokalnymi atrakcjami czy drobnymi przyjemnościami.

Poprzedni

Scopello – mistyczna Atlandyda?

Pałac w Ficuzza – historia i zwiedzanie

Następny

Dodaj komentarz