Rejsy z Palermo do Cagliari

Tagi , , ,

Włochy to kraj znany z przepięknego słońca oraz przyjaznej atmosfery. Na terenie tego państwa czekają na turystów najróżniejsze atrakcje i zabytki, które należy poznać. Planując wakacje w tym kraju, warto wziąć pod uwagę takie miejsca, jak Sardynia i Sycylia. Co ciekawe, Sycylia i Sardynia to dwie włoskie wyspy, na które także trzeba przedostać się samolotem. Obydwa połączone są przeprawą promową, która wyrusza z miejscowości Cagliari. Sam rejs stanie się dla turystów nie lada gratką, której nie można sobie odmówić.

Planujesz zarezerwować nocleg przez Booking.com? Zarezerwuj przez ten link.
Ciebie to nic nie kosztuje, a ja pozyskam środki na następne artykuły. Z góry Ci dziękuję!

Dlaczego warto wybrać się w rejs z Palermo do Cagliary?

Tirrenia di Navigazione zajęła się obsługą trasy łączącej Sycylię oraz Sardynię. Istnieje możliwość wcześniejszego zarezerwowania miejsca na promie, co jest zalecane w szczególności w gorących okresach. Podróż promem obejmuje dwanaście godzin. Wydawać by się mogło długo, ale nikt nie będzie narzekał na warunki podróży, ponieważ istnieje możliwość zarezerwowania wygodnych kajut dla siebie i pozostałych członków wyprawy. Na promie znajdzie się miejsce nie tylko dla pieszych pasażerów, ale także dla samochodów osobowych, kamperów, minibusów oraz innych pojazdów mechanicznych.

Prom płynie przez spokojne wody Morza Tyreńskiego. Dlaczego właśnie prom? Chociażby z tego względu, aby móc podziwiać bajeczne widoki w trakcie rejsu. Pięknie wygląda słońce zachodzące za horyzont, jak również to budzące się o poranku. Nie brakuje chętnych osób, które pojawiają się na pokładzie już o świcie, aby obserwować nie tylko zbliżającą się Sycylię, ale także wschód słońca. Przeprawa promowa z reguły odbywa się na tej trasie raz w tygodniu, na ogół w niedzielę.

Turyści wysiadają w porcie, który znajduje się bardzo blisko centrum Palermo. Do samego centrum można dotrzeć komunikacją miejską, skąd będzie można dalej zwiedzać Palermo i okolice.

Cagliari, Sardynia, Włochy stare miasto pejzaż.
Cagliari, Sardynia, Włochy stare miasto pejzaż., licencja: shutterstock/By sepavo

Zwiedzanie Sardynii

Zanim jednak drogi zawiodą turystę na Sycylię, warto kilka dni zaplanować na samej Sardynii, gdzie na turystów czeka wiele atrakcji. Wśród nich znajduje się Jaskinia Ispinigoli, która już na samym początku ma do zaoferowania otchłań o głębokości 280 metrów! Tutaj właśnie można podziwiać jeden z najwyższych stalagnatów w Europie, który ma aż 38 metrów wysokości. Znalezione tutaj dowody wskazują na to, że w tym miejscu, w dawnych czasach, Fenicjanie składali swoim bogom ofiary.

Alghero to małe i klimatyczne miasteczko, gdzie na wszystkim czekają pozostałości po bastionie Kolumba, bastion Marco Polo, a także katedra św. Marii Panny i św. Franciszka. Warto zaplanować tutaj jeden dzień, aby poznać tutejsze plaże. W szczególności te, które znajdują się przy słynnej Grocie Neptuna.

Park Narodowy Zatoki Orosei i Gór Gennargent jest kolejnym miejscem, którego nie można sobie odpuścić. Tym bardziej, że obejmują one obszar gór Barbagia. Warto wybrać się w rejs dookoła tego parku narodowego, aby z poziomu wody móc obserwować tutejsze skały wapienne oraz pomnik przyrody Perda Longa di Baunei. Jest to iglica wykonana z wapienia, która ma 128 metrów wysokości.

Cagliari

Zanim odbędzie się sam rejs z Palermo do Cagliari, należy zatrzymać się w tym uroczym miasteczku na kilka dni, aby poznać tutejsze atrakcje. Wśród najważniejszych punktów można wymienić:

  • Bastion Saint Remy – jest to nie tylko historyczny zabytek, ale także miejsce, gdzie łączą się dwie najważniejsze ulice handlowe,
  • Torre dell’Elefante – nazywana inaczej Wieżą Słonia. Jej nazwa wzięła się od tego, że na jednym z boków została umieszczona figurka słonia, której wysokość sięga ok. 31 metrów,
  • Bastione di Santa Croce – dawne koszary wojskowe, aktualnie miejsce, gdzie można znaleźć taras widokowy, a także liczne restauracje kuszące lokalnym jedzeniem,
  • Katedra świętej Anny – zbudowana w XIII wieku, była wielokrotnie przebudowywana. Aktualnie jest to najważniejszy zabytek na terenie miasta,
  • Cittadela dei Musei i Muzeum Archeologiczne – miejsce cieszące się dużą popularnością wśród osób, które chcą lepiej poznać historię tego regionu.

Jak długo trwa rejs i ile kosztuje?

12h rejs rozpoczyna się z reguły w godzinach wieczornych, a kończy się o poranku. Koszt rejsu z Palermo do Cagliari uzależniony jest od ilości osób biorących udział w wyprawie. Do dyspozycji są bilety ulgowe i normalne. Przykładowo – za rejs dwóch osób, które podróżują na pieszo i mają już ukończone 18 lat, trzeba będzie zapłacić niecałe 800 złotych. Koszty będą wzrastać, jeżeli dojdą do tego dzieci, samochód osobowy lub inny pojazd oraz zwierzęta.

Samolot z Palermo do Cagliari

Loty także odbywają się pomiędzy tymi dwoma wyspami. Z reguły organizowane są dwa loty w ciągu miesiąca, więc są one bardzo rzadkie. Ceny rozpoczynają się już od ok. 150 złotych w górę. Finalna cena uzależniona jest od wieku podróżujących, a także bagażu, który będzie im towarzyszył. W podróż powrotną można wybrać się samolotem z Sycylii na Sardynię. Dokładne ceny i rozkład lotów zawsze należy na bieżąco obserwować na stronie przewoźników.

Najlepsze hotele na Sycylii

Poprzedni

Sycylijska aranżacja Twojego domu? To możliwe z naszymi wskazówkami!

Wynajem kajaków i rowerów wodnych na Sycylii

Następny

Dodaj komentarz