Punkty widokowe Sycylii

, Tagi , , , , , ,

Ogromne zróżnicowanie Sycylijskiego krajobrazu oraz mnogość niepowtarzalnych zabytków sprawia, iż gdziekolwiek się udamy, z pewnością nie rozczarujemy się widokiem. Jednak to oglądanie ich z góry, szczególnie gdy punkty widokowe oferują 360° panoramę, dostarcza największych wrażeń. Właśnie wtedy możemy ująć wzrokiem całość zarówno gdy spoglądamy na otchłań morza, jak i zbocza dolin usłanych gajami oliwnymi czy plątaninę uliczek w tętniącym życiem mieście. Jaki punkt widokowy warto brać pod uwagę?

Planujesz zarezerwować nocleg przez Booking.com? Zarezerwuj przez ten link.
Ciebie to nic nie kosztuje, a ja pozyskam środki na następne artykuły. Z góry Ci dziękuję!

Katedra w Palermo

Katedra to główny obiekt sakralny i jeden z najliczniej odwiedzanych punktów widokowych w mieście. Położona jest między licznymi zabytkowymi kamieniczkami, normańskimi placami oraz wąskimi uliczkami, nad którymi z rzadka wisi przewieszone na sznurach pranie. Cały ten obraz najłatwiej uchwycić z góry a dokładniej z dachu katedralnego. Wejście na teren samej bazyliki jest bezpłatne. Zwiedzanie grobu królewskiego, skarbca, krypty oraz oczywiście dachu katedry jest odpłatne i uzależnione od ilości interesujących nas obiektów. Samo wejście na punkt widokowy wynosi 5 €.

Monte Pellegrino

Góra o wysokości 606 m n.p.m. niemal zrośnięta z gwarnym miastem Palermo stanowi jednocześnie naturalny kompleks punktów widokowych położonych w centrum rezerwatu przyrody. Droga na szczyt usiana jest nie tylko pięknymi widokami, ale też kresowymi jaskiniami, zabytkami oraz licznymi obiektami sakralnymi w tym kapliczkami, oraz grotą znajdującą się przy Sanktuarium św. Rozalii. Na Monte Pellegrino można dostać się dwiema brukowanymi drogami. Można wybrać wycieczkę pieszą, lokalny autobus albo własny samochód.

Katedra Duomo- Mesyna

Katedra znajduje się na głównym placu w mieście na Piazza Duomo. Oszałamiający widok rozciągający się ze szczytu jej dzwonnicy jest przyczyną, dla którego odwiedza ją rzesza turystów. Widać z niej całą panoramę okolicy. Można dostrzec port, cieśninę Mesyńską, włoskie wybrzeże Kalabrii aż po wzgórze Capperina nieśmiało widoczne w oddali. Wartym zobaczenia jest również odbywający się tam spektakl. Wraz z wybiciem przez zegar południa można ujrzeć przedstawienie z udziałem figur nawiązujący do biblijnych wydarzeń.

Terrazzo Belvedere o Calvario

Punkt widokowy i jednocześnie historyczne miejsce znajdujące się niedaleko miasteczka Sambuca di Sicilia. Niegdyś zamek warowny Zabut, będący ufortyfikowanym akropolem stał się obecnie ruinami dawnej chwały. Z jego szczytu rozpościera się obraz na zieloną dolinę z polami uprawnymi, winnicami i niewielkimi rolniczymi domkami, która otoczona jest szczytem Rose i łańcuchem górskim Sicani. W pogodne i bezchmurne dni dostrzec można stąd Etnę oraz wąwóz Tardara z jeziorem Arancio.

A view of the village of Sambuca di Sicilia, Italy. Sambuca di Sicilia is a municipality in the Province of Agrigento in the Italian region Sicily,
A view of the village of Sambuca di Sicilia, Italy. Sambuca di Sicilia is a municipality in the Province of Agrigento in the Italian region Sicily,, licencja: shutterstock/By Simone Padovani

Torre Bennistra

XVI-wieczna wieża zwana przez miejscowych Bennisti znajdująca się niedaleko rezerwatu przyrody Zingaro tuż przy wiosce Scopello. Stanowi nie tylko piękny punkt widokowy, ale też wyzwanie dla miłośników trekkingu. Niegdyś wraz z innymi wieżami wzdłuż wybrzeża wyspy służyla do obserwacji morza i napływających wrogich statków. Obecnie to odrestaurowany obiekt historyczny i punkt widokowy. Z tego miejsca zobaczymy panoramę wioski słynącej z połowu tuńczyków, zatoki, pięknych plaż Morza Tyrreńskiego.

Torre Bennistra (ancient watchtower to prevent Saracen incursions - Castellammare del Golfo, sicily)
Torre Bennistra (ancient watchtower to prevent Saracen incursions – Castellammare del Golfo, sicily), licencja: shutterstock/By sga3177

Najlepsze hotele na Sycylii

Poprzedni

5 najbardziej instagramowych miejsc na wakacje na Sycylii

Najlepsze pizzerie na Sycylii

Następny

Dodaj komentarz