Sycylia.pl – wakacje na Sycylii

Booking.com

Plaża Calamosche – Noto, Syrakuzy

Plaża Calamosche – Noto, Syrakuzy
4.3 (86.67%) 6 votes

Plaża Calamosche, lepiej znana miejscowym jako „Funni Musca”, znajduje się pomiędzy Vendicari i Noto.

Ta plaża to to prawdziwy raj na ziemi. W 2005 roku został sklasyfikowana przez Blue Guide of Legambiente jako „najpiękniejsza plaża we Włoszech”.

Calamosche rozciąga się na około 200 metrów i szczyci się czystymi i jasnymi wodami z lekkim i miękkim piaskiem. Jest to urokliwy naturalny basen, w którym można nurkować z rurką, ponieważ jest domem dla dużego życia morskiego.

Po zaparkowaniu samochodu trzeba pokonać około kilometra przed przybyciem na plażę.

Urokliwe miejsce, w którym królują cisza i spokój, nie ma barów, nie ma zakładu kąpielowego, nie ma ogłuszającej muzyki ani denerwujących obecności, tylko czysta natura.

Złoty piasek, który rozciąga się na około 200 metrów, skąpany w krystalicznie czystym morzu, zawsze błękitnym. Na tej plaży znajdziesz całkowity spokój dzięki temu, że zatoka jest chroniona przed wiatrem i burzami morskimi poprzez wydmy i skały wokół niej.

Jaskinie, wąwozy i wydmy sprawiają, że krajobraz jest jeszcze bardziej zniewalający.

Jak dotrzeć na plażę Calamosche?

Calamosche ma dedykowane wejście do rezerwatu Vendicari. Można do niego dotrzeć bezpośrednio z drogi wojewódzkiej SP19. Ostatni odcinek drogi jest nieprzejezdny dla samochodów. Po zostawieniu samochodu na wygodnym parkingu, pozostanie około 1,2 km dziewiczej przyrody (około 20 minut drogi pieszo) po czym dotrzemy do plaży.

admin

Read Previous

Plaże Fontane Bianche, Punta del Pero i Isola di Siracusa

Read Next

Plaża Vendicari – Noto

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *