Plaża Calamosche – Noto, Syrakuzy

Tagi , ,

Plaża Calamosche, lepiej znana miejscowym jako „Funni Musca”, znajduje się pomiędzy Vendicari i Noto.

Ta plaża to to prawdziwy raj na ziemi. W 2005 roku został sklasyfikowana przez Blue Guide of Legambiente jako „najpiękniejsza plaża we Włoszech”.

Calamosche rozciąga się na około 200 metrów i szczyci się czystymi i jasnymi wodami z lekkim i miękkim piaskiem. Jest to urokliwy naturalny basen, w którym można nurkować z rurką, ponieważ jest domem dla dużego życia morskiego.

Po zaparkowaniu samochodu trzeba pokonać około kilometra przed przybyciem na plażę.

Urokliwe miejsce, w którym królują cisza i spokój, nie ma barów, nie ma zakładu kąpielowego, nie ma ogłuszającej muzyki ani denerwujących obecności, tylko czysta natura.

Złoty piasek, który rozciąga się na około 200 metrów, skąpany w krystalicznie czystym morzu, zawsze błękitnym. Na tej plaży znajdziesz całkowity spokój dzięki temu, że zatoka jest chroniona przed wiatrem i burzami morskimi poprzez wydmy i skały wokół niej.

Jaskinie, wąwozy i wydmy sprawiają, że krajobraz jest jeszcze bardziej zniewalający.

Jak dotrzeć na plażę Calamosche?

Calamosche ma dedykowane wejście do rezerwatu Vendicari. Można do niego dotrzeć bezpośrednio z drogi wojewódzkiej SP19. Ostatni odcinek drogi jest nieprzejezdny dla samochodów. Po zostawieniu samochodu na wygodnym parkingu, pozostanie około 1,2 km dziewiczej przyrody (około 20 minut drogi pieszo) po czym dotrzemy do plaży.

Rekomendowany hotel najbliżej plaży Calamosche

Case Marianeddi – zarezerwuj ten obiekt!

Obiekt Case Marianeddi położony jest na terenie rezerwatu przyrody Vendicari i oferuje bar, bezpłatne WiFi oraz bezpłatny prywatny parking na miejscu.

Klimatyzowane pokoje wyposażone są w telewizor z płaskim ekranem i obejmują łazienkę z bidetem, prysznicem, bezpłatnym zestawem kosmetyków i suszarką do włosów.

Na życzenie obiekt serwuje kolację na miejscu oraz codzienne śniadanie domowych produktów lokalnych.

Sprawdź rekomendowane wycieczki po Noto

Najlepsze hotele na Sycylii

Poprzedni

Plaże Fontane Bianche, Punta del Pero i Isola di Siracusa

Plaża Vendicari – Noto

Następny

Dodaj komentarz