Palazzo Adriano – dlaczego musisz się tam wybrać?

, Tagi , , , ,

Sycylia bez wątpienia jest jedną z tych wysp, która w najskuteczniejszy z możliwych sposób przyciąga do siebie turystów. Nie da się bowiem ukryć, że malownicze kurorty i piękne, zabytkowe miasta zrobią wrażenie na każdym z nas. Mimo wszystko jednak turyści zgodnie wybierają na swoje docelowe miejsca pobytu największe i najbardziej oblegane miasta jak np. Tarpani czy Katania. Okazuje się jednak, że jeśli tylko zdecydują się nieco zboczyć z utartego szlaku i skierować swoje kroki w nieco inną stronę, bo mogą oni dzięki temu odkryć najbardziej niesamowite miejsca, jakie sprytnie schowane są na Sycylii. Jednym z nich jest urokliwe miasteczko Palazzo Adriano. Dlaczego więc musisz je odwiedzić?

Planujesz zarezerwować nocleg przez Booking.com? Zarezerwuj przez ten link.
Ciebie to nic nie kosztuje, a ja pozyskam środki na następne artykuły. Z góry Ci dziękuję!

Palazzo Adriano – miasteczko, które Cię zachwyci!

Sycylia jest pod względem powierzchni jedną z największych, włoskich wysp. Nic więc dziwnego, że nie każdy turysta znajdzie w sobie tylko odwagi i samozaparcia, by odkryć jej wszystkie tajemnice. Zwykle najchętniej wybieramy na swoje wakacje popularne miasta i kurorty, a w ten sposób możemy nigdy nie poznać urokliwej i schowanej perełki na Sycylii, jakim jest miasteczko Palazzo Adriano. Mieszka w nim około 2 tysięcy osób, jednak robi ono wrażenie dosłownie na każdym.

Mapa Palazzo Adriano na Sycylii, Włochy., licencja: shutterstock/By Napoleonka
Mapa Palazzo Adriano na Sycylii, Włochy., licencja: shutterstock/By Napoleonka

Nie bez powodu miasto to było tłem dla wielu filmów polskich i zagranicznych twórców. Palazzo Adriano to niepisana i nieformalna stolica dawnej „Sykanii”. Była to kraina zamieszkana historycznie przez plemię Sykanów. Niemniej jednak samo Palazzo Adriano to początkowo mała osada, która powstała w czasach normańskich. To, czym Palazzo Adriano może nas zachwycić to przede wszystkim absolutnie wyjątkowy klimat i przepiękna zabudowa. Całe miasteczko usłane jest szeregiem uliczek, które tworzą prawdziwy labirynt.

Dodatkowo znajdziemy tam pozostałości po dawnych okresach i wiele przytulnych i klimatycznych kawiarenek. Choć więc Palazzo Adriano nie ma dostępu do morza i nie może jednocześnie zaoferować nam bajecznych plaż, to mimo wszystko właśnie tak będziemy mogli wsiąknąć w prawdziwy, sycylijski klimat i napawać się błogą i relaksującą atmosferą. To właśnie dlatego, nie możesz przegapiać Palazzo Adriano, podczas swojej wędrówki po Sycylii.

Palazzo Adriano – zwiedzanie

Palazzo Adriano znajduje się w środkowej części wyspy, a dojazd z Palermo jest wyjątkowo prosty. Z pewnością więc taka jedno- lub kilkudniowa wycieczka nie będzie sprawiała nam większych problemów pod względem organizacyjnym. Jeden dzień jednak w zupełności wystarczy, by poznać najpiękniejsze zakątki i ciekawe miejsca miasta. Tak naprawdę, choć w mieście tym istnieje kilka uliczek, to jednak przy każdej z nich znajdziemy „coś” wyjątkowego. Sycylia zwiedzanie Palazzo Adriano to przygoda sama w sobie. Od czego więc warto zacząć?

1. Zwiedzaj centrum Palazzo Adriano bez przewodnika!

Jeśli już zdecydowaliśmy się na to, by odwiedzić Palazzo Adriano, to swoje pierwsze kroki koniecznie musimy skierować do centrum miejscowości. To właśnie tam zaskoczą nas na wstępie zabytkowe i tradycyjne budynki, które poprzecinane są labiryntem wąskich – niekiedy kamiennych – uliczek. Co więcej, na każdym rogu znajdziemy także przytulne kawiarenki prowadzone przez lokalnych mieszkańców. Odrzućmy wszelakie przewodniki i zacznijmy zwiedzanie na własną rękę. Z pewnością będzie to niezapomniana przygoda.

2. Odwiedź Museo Nuovo Cinema Paradiso

Z pewnością wiele osób zna już na pamięć słynny film „Cinema Paradiso”. Jeśli podobnie jak główny bohater interesujemy się filmografią, to takie muzeum będzie dla nas idealny miejscem. Znajduje się ono bardzo blisko centrum miasta w dość charakterystycznym budynku. Z pewnością go nie przegapimy.

3. Jezioro Prizzi- wypoczywaj w otoczeniu pięknych widoków

W okolicy Palazzo Adriano znajdziemy także naturalne, lazurowe jezioro Prizzi. Znajduje się ono nieco poza miastem, jednak panuje tam spokój i cisza. Z jego brzegów można podziwiać malowniczą panoramę samego miasta.

4. Zbliż się do natury w Parco dei Monti Sicani

Jeśli lubimy góry i cenimy sobie bliskość przyrody, to tuż obok Palazzo Adriano możemy wybrać się na wycieczkę do Parco dei Monti Sicani. Jest to nie tylko idealne miejsce do trekkingu, ale także do podziwiania pięknych widoków z nieco innej- wyższej- perspektywy.

Scena z placu Sycylii, Palazzo Adriano, Włochy
Scena z placu Sycylii, Palazzo Adriano, Włochy

Urokliwe miasteczka Sycylii

Palazzo Adriano Sycylia to miasto, które było jednym z kandydatów do tytułu najbardziej urokliwego miasteczka Sycylii. Jest to wyjątkowy projekt, którego celem jest pokazanie turystom innej, nieco bardziej kameralnej lecz niemniej urokliwej strony wyspy. Zgodnie z całym cyklem, Sycylia prezentuje nam kilka ukrytych i zabytkowych miasteczek, które zasługują na miano najpiękniejszego i najbardziej urokliwego. Z pewnością miasto jest jednym z nich i nic nie może temu zaprzeczyć. Miasto to oddaje niepowtarzalny klimat, a spacery wąskimi i zabytkowymi uliczkami na długo zapadają nam w pamięć. Można śmiało stwierdzić, że być na Sycylii i nie zwiedzić majestatycznego Palazzo Adriano, będzie największym grzechem podróżnych.

Najlepsze hotele na Sycylii

Poprzedni

Gdzie wypijemy najlepsze cappucino na Sycylii?

Pamiątki z Sycylii, które musisz przywieźć do Polski

Następny

Dodaj komentarz