Najpiękniejsze plaże w Katanii i okolicach

Tagi , , , , ,

Katania to perła wschodniego wybrzeża malowniczej Sycylii, która przyciąga turystów równie mocno co górujący nad nią – słynny na całym świecie – potężny wulkan Etna. Nic w tym zresztą dziwnego, bo Katania to piękne włoskie miasto. Jego atrakcje z pewnością nie kończą się na bliskości legendarnego wulkanu. Plaże w Katanii są jedne z najpiękniejszych na świecie. Katania do zaoferowania równie dużo w kwestii zabytków, przepięknej architektury, ale także korzystania z uroków natury.

Nie można zapominać bowiem, że Katania to port ulokowany nad brzegiem Morza Jońskiego. Ta bliskość jest powodem, dla którego znajdą tu coś dla siebie fani aktywności wodnej jak i udanego plażowania.

Planujesz zarezerwować nocleg przez Booking.com? Zarezerwuj przez ten link.
Ciebie to nic nie kosztuje, a ja pozyskam środki na następne artykuły. Z góry Ci dziękuję!

Najpiękniejsze plaże w Katanii

W okolicach Katanii znajduje się co najmniej kilka ciekawych miejsc plażowych, które z pewnością będą interesujące dla miłośników tzw. plażingu, a więc relaksu na plaży, połączonego z aktywnościami wodnymi bądź też szerokim zapleczem rozrywkowym i gastronomicznym.

Wszystko to odnajdziemy bez większych trudności na pięknych plażach rozsianych po najbliższych okolicach sycylijskiego miasta Katanii. Plażowanie to oczywiście niejedyna atrakcja, jaką może nam zaoferować ta malownicza, sycylijska okolica. Z całą pewnością warto poświęcić choćby fragment jednego z dnia z okresu naszego pobytu na wyspie na tego typu przyjemności. To oczywisty relaks, ale i okazja, aby w spokoju zgłębić piękno natury Sycylii. Trudno o lepsze na to miejsce niż samo podnóże wulkanu Etna.  

Plaże w Katanii – Playa di Catania

Pierwszym z pięknych miejsc godnym polecenia jest publiczna plaża na terenie samego miasta Katania, położona na południe od centrum miejscowości. Jest to piękna i duża plaża piaszczysta oferująca nam nie tylko nadmorski relaks, ale również wspaniałe doznania panoramiczne związane z bliskością Etny.

To właśnie stąd prezentuje się ona wyjątkowo pięknie. Warto przyjechać w to miejsce, aby nie tylko delektować się możliwościami, jakie daje plaża w Katanii, ale również tymi panoramami sycylijskiego wulkanu. Dodatkową atrakcją jest bliskość lotniska w Katanii, co powoduje, że możemy stąd podziwiać zapierające w dech piersiach widoki wzbijających się w powietrze lub lądujących samolotów.

Na plażę można dostać się komunikacją miejską z centrum, jednak należy wziąć pod uwagę, że potrafi się ona spóźniać. Warto więc zarezerwować dodatkowy czas, aby zabezpieczyć plan swojej wycieczki na wypadek takiego nieoczekiwanego, niepożądanego zdarzenia. Nie jest ono wykluczone biorąc pod uwagę włoską – a zwłaszcza sycylijską – mentalność i sposób bycia.     

Plaże w Katanii – San Giovanni Li Cuti beach

Również po drugiej stronie miasta znajduje się piękna plaża, na której można miło spędzić czas. Mowa o San Giovanni Li Cuti. Zaletą tej żwirowej plaży jest z całą pewnością bliskość miasta. Dzięki temu nie potrzeba wielkiej wyprawy, aby dostać się ze swojego punktu noclegowego nad brzeg pięknego, sycylijskiego morza. W dodatku w okolicy znajduje się wiele restauracji i obiektów restauracyjnych, które serwują jedzenie dla zgłodniałych plażowiczów.

Dodatkowym atutem plaży San Giovanni Li Cuti jest jej położenie w małej zatoce. Dzięki temu miejsce, w którym znajduje się plaża jest praktycznie wolne od wiatru. W związku z tym przy wyborze tego miejsca wiatr nie powinien utrudniać nam relaksu i plażowania, a my możemy rozkoszować się wyłącznie urokami słońca, wody i przepięknych krajobrazów. 

Dog Beach Catania

Ciekawą propozycję wypoczynku na plaży oferuje Dog Beach Catania. To jedna z plaż publicznych w Katanii, na którą możemy wybrać się – jak sama nazwa wskazuje – z naszym psiakiem. To wspaniała oferta dla tych, którzy w swe sycylijskie wakacje wyruszyli ze swoich czworonożnym przyjacielem i pragną spędzać każdą chwilę razem, nie skazując swego towarzysza na wiele godzin samotności w pensjonacie czy pokoju hotelowym. 

Na plaży Dog Beach w Katanii wszyscy turyści przybywający z psami mogą wypoczywać z nimi do woli, mając pewność, że pobyt w Katanii będzie taką samą wspaniałą, niezapomnianą przygodą dla nas jak i dla naszych czworonożnych pupili. Dodatkowym atutem plaży jest jej duża i pojemna przestrzeń.   

Plaże w Katanii – Taormina

Wystarczy oddalić się kilkadziesiąt kilometrów na północ od Katanii, by trafić do urokliwego miasta Taormina. Choć miejsce to słynie głównie z zabytkowego teatru greckiego, który przetrwał do naszych czasów i cieszy oczy kolejnych pokoleń turystów, to ma ono jednak również inne walory. Przede wszystkim w Taorminie znajduje się Isola Bella, a więc słynna wyspa z pałacem i ogrodami. W pałacu tym bawił swego czasu sam Napoleon Bonaparte. To jednak nie tylko piękne, idealne do wszelkiego typu zdjęć widokówkowych miejsce, ale również wspaniała okolica do plażowania. Jedna z najlepszych plaż znajduje się naprzeciwko wspomnianej wyspy. Czyż może być coś lepszego niż relaks na plaży w upalny, letni dzień gdy przed oczami ma się takie cudo jak Isola Bella?  

Inną wartą uwagi plażą w okolicy pięknego miasta Taormina jest ta ulokowana w pobliskiej miejscowości Giardini Naxos. Choć teren jest w znacznej części żwirowy, nie powinno nas to zniechęcać. Widoki rozpościerające się z tej plaży są naprawdę piękne i zachęcające od odpoczynku nad wodą. 

Oasi del Simeto

Dotychczas wymienione plaże mają w swej specyfice to, iż w sezonie letnim momentalnie zapełniają się tłumami chętnych do korzystania z ich uroków. Gdy plaża wypełniona jest gęstą ludzką populacją wypoczynek może być utrudniony. Poza tym nie każdy lubi tego typu spędzanie czasu i wolałby mieć przestrzeń tylko dla siebie. Rozwiązaniem dla takich –  lubiących ciszę i spokój – turystów będzie z całą pewnością plaża Oasi del Simeto

To doprawy dzikie miejsce znajduje się zaledwie kilka kilometrów od wspominanej Playa di Catania. Tutaj jednak ani samoloty, ani tłumy ludzi nie będą zakłócały Waszego wypoczynku. Nie ma tu również wszelkiego typu przejawów cywilizacji, jak bary czy leżaki z parasolkami oczekującymi na turystów. To zaś decyduje o wyjątkowości tego miejsca. Jednocześnie jest jednak pewną wadą, bo na plażę tę można dotrzeć niemal wyłącznie własnym samochodem. Podróż wszelkimi innymi środkami komunikacji jest znacznie utrudniona. Należy wziąć to pod uwagę organizując wycieczkę w to naprawdę urokliwe, dzikie miejsce. 

Dodatkową zaletą plaży Oasi del Simeto jest to, że jest ona piaszczysta. Odpada więc problem z niewygodą przemieszczania się po kamienistej, czy żwirowej nawierzchni jak to jest w przypadku większości innych plaż Sycylii i ogólnie Włoch. Plaża ulokowana jest na terenie rezerwatu rzeki Simeto, który wieńczy podróż tej rzeki przez wyspę w kierunku morza. Pobyt na tej plaży to z całą pewnością kontakt z naturą w swej prawdziwej, surowej niemalże postaci.  

Najlepsze hotele na Sycylii

Poprzedni

Komunikacja miejska w Palermo

Najpiękniejsze plaże w Palermo i okolicach

Następny

2 komentarze do wpisu „Najpiękniejsze plaże w Katanii i okolicach”

  1. Blagam was, plaża publiczna w Katanii to śmieci, śmieci i jeszcze raz śmieci. Wokół podupadłe opuszczone budynki. Bardzo przykry widok i ogromne rozczarowanie…

    Odpowiedz
  2. Myślę ze opinia grubo przesadzona. Właśnie przyleciałem z Neapolu i Amalfi, odpoczywam na plaży w Katanii w barze przy plaży pod nazwa Afro. Plaże tutaj nie maja żadnego podjazdu do plaż np. greckich. Całkowicie inny klimat. Jedzenie, zabytki, doznania takie osobiste Włochy, plaże tylko i wyłącznie greckie 🙂

    Odpowiedz

Dodaj komentarz