Levanzo

Tagi , , , , , , , ,

Mała wysepka, znajdująca się zaledwie w odległości 22 kilometrów od Trapani z najwyższym szczytem Monaco na wysokości 278 m n.p.m. Warto choćby na kilka godzin opuścić Favignanę i łodzią przypłynąć do wschodniej części Levanco, by odwiedzić La Grota dell Genovese, gdzie zachowały się malowidła ścienne, datowane na 9200 rok p.n.e.

Z tych rysunków można odkryć jak wyglądał zwykły dzień naszych przodków. Polowania, ceremonie, czczenie bogów, rytuały taneczne czy wędkowanie, cała historia wymalowana jest na ścianach groty.

Na wyspę warto zabrać dobre obuwie, bo oprócz duktów, traktów czy kamienistych ścieżek, nie ma tam prawie wcale asfaltowanych czy brukowanych ulic. Za to, gdzie nie zajrzymy, gdzie nie pójdziemy, poczujemy się jak w pięknym rezerwacie, gdzie nie tylko zachwycą nas rośliny, ale również ptaki, które znajdują się tam pod ochroną.

Będąc na Levanzo, trzeba w pełni odkryć magię tego miejsca, odwiedzając choćby Zatokę Cala Tramontana, Dogana, czy Minnola.

To też idealne miejsce do nurkowania, zwłaszcza, że w okolicy znajduje się sporo wraków, jeszcze z czasów punickich. Między Cala Minnola i Punta Altarella na głębokości 27 – 30 metrów znajdują się między innymi ruiny rzymskiego wraku.

Jachtem do Levanzo?

Jasne, że można, zwłaszcza z Favignany czy z Trapani. Jednak uwaga, znajdujący się w zatoce Cala Dogana port, jest dość mały i niemal w pełni zarezerwowany dla cumujących na wyspie promów.

Możemy jednak zakotwiczyć przed portem w zatoce bądź w Cala Minnola czy Cala Fredda. Trzeba pamiętać, że przy linii brzegowej znajduje się wiele skał, których nie widać na pierwszy rzut oka.

Dlatego zarówno do Levanco, jak i do Favignany czy Marettimo warto popłynąć z przewodnikiem bądź dopytać okolicznych rybaków, gdzie najlepiej cumować.

Wakacje w wyspie Levanzo? – gdzie zarezerwować nocleg?

Sprawdź!

Wybraliśmy najlepsze hotele i apartamenty na wyspie Levanzo w relacji cena/jakość, sugerowaliśmy się również wieloma opiniami znajomych spędzających wakacje na wyspie Levanzo.

Przeczytaj także informacje o wyspach: Favignana, Marettimo.

Sprawdź nasze przewodniki po pozostałych miastach Sycylii:

Przewodnik po Sycylijskich wyspach:

Najlepsze hotele na Sycylii

Poprzedni

Favignana

Marettimo

Następny

Dodaj komentarz