Kitesurfing na Sycylii – zobacz, gdzie spróbować

, Tagi ,

Lato to nie tylko okres wakacyjnych wyjazdów, ale także próbowania swoich sił w czymś, na co do tej pory się nie odważyłeś. W tym sezonie możesz po prostu puścić wodzę fantazji i dać się ponieść emocjom. Jeśli dla przykładu zaplanowałeś swoje wakacje na rajskiej Sycylii, to powinieneś wiedzieć, że to właśnie tam możesz zdecydować się na pierwszą lekcję kitesurfingu. Jest to jeden z tych sportów wodnych, który zyskuje sobie coraz to większą popularność na całym świecie. Wobec tego, dowiedz się czym jest kitesurfing i gdzie możesz go spróbować podczas wakacji na Sycylii?

Planujesz zarezerwować nocleg przez Booking.com? Zarezerwuj przez ten link.
Ciebie to nic nie kosztuje, a ja pozyskam środki na następne artykuły. Z góry Ci dziękuję!

Czym jest kitesurfing?

Kitesurfing to sport, o którym z całą pewnością już nie raz słyszałeś. Praktycznie na całym świecie, w sezonie letnim, międzynarodowi zawodnicy rywalizują w organizowanych zawodach, które mają na celu wyłonienie najlepszego kitesurfera. Co ciekawe, sport ten jest dość wymagający, choć z pozoru na taki nie wygląda. W najprostszych słowach można powiedzieć, że jest to dość specyficzna odmiana surfingu. Główną różnicą są jednak wykorzystywane sprzęty, a także sama technika. Kitesurfing często nazywany jest po prostu ślizgiem po powierzchni wody. Do deski przytwierdzony jest charakterystyczny latawiec, który odpowiada nie tylko za szybkość ślizgu, ale także ułatwia kitesurferowi sterowanie. W kitesurfingu nie ma żagla, a osoba na desce musi odznaczać się wręcz perfekcyjnym balansem ciała i umiejętnością wyważenia środka ciężkości.

Kitesurfing jest zaliczany do sportów trudnych, aczkolwiek nie ma rzeczy niemożliwych! Na naukę możesz zdecydować się w każdy miejscu, choć obecnie sport ten bije rekordy popularności na włoskiej wyspie – Sycylii. To właśnie tam, w popularnych kurortach powstały szkółki oferujące kursy indywidualne, a także i grupowe.

Messina, Sicily, Italy - August 30, 2020: Kitesurfers in the Strait of Messina from Capo Peloro beach
Kitesurfer podczas manewrów na tle Cieśniny Meksykańskiej. Messina, Sycylia. licencja: shutterstock

Kitesurfing na Sycylii

Sycylia – kitesurfing to połączenie, które zyskuje sobie coraz to większą sławę. Dawniej, mogłeś nie znaleźć żadnej szkółki oferującej tego typu kursy. Obecnie w popularnych kurortach wypoczynkowych na Sycylii możesz odbyć pełny kurs, który sprawi, że zyskasz całkowicie nowe umiejętności. Kitesurfing na Sycylii staje się także coraz większą atrakcją turystyczną. Możesz tam nie tylko wypożyczyć profesjonalny sprzęt, ale także być pod opieką najlepszych instruktorów, którzy wprowadzą Cię w tajniki tego sportu wodnego. Co ciekawe, kitesurfing na Sycylii jest coraz popularniejszy chociażby z uwagi na świetne warunki, które tam panują.

Ciepłe wody Morza Śródziemnego, a także dość silne podmuchy wiatru sprawiają, że u brzegów Sycylii swoje umiejętności szlifuje coraz to więcej kitesurferów. Co ciekawe, jeśli chcesz zainteresować tym sportem swoje pociechy, to również możesz to zrobić właśnie na Sycylii. Kursy oferowane przez tamtejsze szkółki skierowane są do osób z różnego przedziału wiekowego. Możesz się więc na nie zdecydować w każdym wieku, lub nawet wybrać kurs rodzinny. Kurs jest przeznaczony zarówno dla dzieci jak i dla dorosłych.

Kitesurfing w Marsali

Szukając idealnego miejsca na kitesurfing na Sycylii koniecznie odwiedź Marsalę. To miasto, które na co dzień zamieszkuje około 77 tysięcy mieszkańców, znajduje się w północno-zachodniej części wyspy. Jego dokładna lokalizacja znajduje się na malowniczym cyplu, który majestatycznie wznosi się nad Morzem Śródziemnym. Marsala na przestrzeni ostatnich lat stała się więc głównym centrum citering na wyspie. Możesz znaleźć tam wiele szkółek, usytuowanych tuż przy malowniczych plażach.

Oferują one pełne wyposażenie – deskę, strój, a także opiekę profesjonalnego instruktora. Do dwóch, najpopularniejszych szkółek kitesurfingowych w Marsali należą bez wątpienia Sicily Kite School czy ASD Centro Naturico Stagone. Pamiętaj jednak, że z kurs kitesurfingowy musisz zapłacić, a często nawet zarezerwować go nieco wcześniej. Wobec tego, zadbaj o te aspekty jeszcze zanim wyruszysz w podróż na Sycylię. Dzięki temu dopniesz wszystko na przysłowiowy, ostatni guzik.

O czym musisz wiedzieć?

Jeśli zapadła już decyzja odnośnie tego, że Twoim docelowym miejscem jest Marsala – najlepsze miasto do kitesurfingu na Sycylii, to musisz wiedzieć, jak się do takiego kursu przygotować i co on obejmuje. Przede wszystkim pamiętaj, że nie staniesz się zawodowym kitesurferem w przeciągu kilku godzin, czy nawet jednego dnia. Zwykle pełny kurs obejmuje od 5 do nawet 7 dni. Twoja pierwsza lekcja nie będzie obfitowała w wodną przygodę. Niestety, instruktor w pierwszej kolejności zapozna Cię ze sprzętem, podstawowymi zasadami bezpieczeństwa, a także uświadomi Cię jak ważne jest zachowanie prawidłowego balansu ciała. Dopiero na kolejnych lekcjach, będziesz mógł spróbować swoich sił na zbiorniku wodnym.

Kitesurfing jest wymagający – istnieje wiele aspektów technicznych, które będziesz musiał opanować podczas kursu. Pamiętaj jednak, że w Marsali jedynie profesjonaliści pracują w szkółkach kitesurfingowych. Z ich pomocą bez najmniejszych problemów opanujesz podstawy ślizgu po wodzie. Na koniec każdego kursu, dostaniesz także imienny certyfikat potwierdzający jego ukończenie.

Autor: Daria Gajewska

Najlepsze hotele na Sycylii

Poprzedni

Zwiedzanie Aci Trezza

Zwiedzanie Sycylii bez samochodu

Następny

Dodaj komentarz