Katania – miasto kwitnących cytryn i pomarańczy. W cieniu wielkiej Etny, która nie tylko wyznacza swym majestatem kontury miasta, ale wręcz pozostaje z nim w nierozerwalnym związku. Skąpana w zieleni, otoczona morzem i okraszona pozostałościami po wybuchu Etny jest naprawdę pięknym i wartym zobaczenia miejscem.
Planujesz zarezerwować nocleg przez Booking.com? Zarezerwuj przez ten link.
Ciebie to nic nie kosztuje, a ja pozyskam środki na następne artykuły. Z góry Ci dziękuję!
Skorzystaj z Booking.com gdzie znajdziesz najlepsze hotele i apartamenty
Potrzebujesz samochodu podczas wakacji, zarezerwuj z Booking.com lub przez discovercars.com
Promy zarezerwujesz z DirectFerries.com
Najlepsze oferty na bilety lotnicze znajdziesz tutaj
Ciebie to nic nie kosztuje, a ja pozyskam środki na następne artykuły. Z góry Ci dziękuję!
Katania – historia
Podążając śladami wciąż dobrze zachowanej w Katanii starożytnej kultury greckiej, trudno nie zgodzić się z opinią, że początki istnienia tego drugiego co do wielkości miasta na Sycylii, sięgaj aż VII wieku przed naszą erą.
Jak pozostałe miasta w tym regionie i Katania nie obroniła się przed najazdami Normanów czy Arabów. Czasy ich panowania w Katanii dobrze odbiły się w architekturze, ale i w codziennym rytmie tego miasta.
W XIV i XV wieku Katania znajdowała się pod władaniem królów aragońskich, to ten czas uznaje się za najlepszy dla tego regionu.
Niestety wybuch Etny w 1669 roku i późniejsze trzęsienie ziemi zniszczyły kompletnie miasto. Katanię w pięknym barokowym stylu, wraz z okazałymi kościołami i placami odbudował architekt Giovanni Battista Vaccarini.
Wykorzystał on pozostałości po zastygłej lawie. Czarne i brązowe kamienie wplecione są niemal w każdy kąt miasta – w kościoły, teatry, kamienice, a także płyty chodnikowe. Dlatego Katania często nazywana jest również Czarnym Miastem.
Loty do Katanii
W odległości czterech kilometrów od centrum miasta znajduje się lotnisko Fontanarossa. Tam z Warszawy dolecimy samolotem linii Wizz Air. Lotnisko ma piękną panoramę, której widok będzie z pewnością idealnym ukojeniem dla stresu i nerwów w oczekiwaniu na nasz bagaż. Cóż bowiem z tego, że terminal jest nowoczesny, skoro sycylijska mentalność gra pierwsze skrzypce?
Spokojnie, bagaż na pewno do nas dotrze, ale zwłaszcza w letnie miesiące, może to nieco dłużej trwać. Jeśli już odzyskamy bagaż, ruszamy na Katanię.
Jak się dostać do centrum Katanii z lotniska?
Do wyboru mamy:
– autobusy linii Etna Transporti, odchodzące z przystanku, znajdującego się na końcu dawnego terminalu lotniskowego,
– miejski autobus Alibus nr 457 (pomarańczowe autobusy). Między 5 rano a 24 w nocy z pewnością tym autobusem dojedziemy aż do dworca głównego w Katanii. Czas przejazdu około 20 minut.
– wynajem samochodu – na lotnisku znajdują się wypożyczalnie samochodowe.
– spacerem – dwie godziny zajmie nam przemarsz z lotniska do centrum miasta.
Również, jeśli wysiądziemy na terminalu autobusowym w Katanii, to jedynie 15 minut spacerem potrzebujemy, by dostać się do centrum miasta.
Z placu Giovanii XXIII, gdzie zatrzymują się autobusy, nie jest już daleko do centrum miasta. Idąc wzdłuż ulicy Corso Martiri della Liberta, która przechodzi w Corso Sicilia, znajdziemy się na Placu Stesicoro, niedaleko głównej ulicy via Etna i centrum miasta.
Zielona oaza w sercu Katanii – botaniczny ogród
Między ulicą via Etna a Via Antonino Longo znajduje się piękny botaniczny ogród, z przeróżnymi egzotycznymi roślinami. To dzięki popiołom Etny, gleba w Katanii jest tak żyzna, że można tam uprawiać różne rośliny.
Wchodząc do ogrodu, trafimy najpierw do wybudowanej w XIX wieku świątyni z klasycznymi antycznymi elementami. Sam ogród to idealne miejsce na wypoczynek i relaksujący spacer.
Aż 16 tys. metrów kwadratowych podzielonych jest pomiędzy dwa ogrody – ogród główny z włoską roślinnością, gdzie przeważają egzotyczne rośliny i palmy i ogród sycylijski – gdzie rosną rośliny, typowe dla wulkanicznego podłoża.
Zjawiskowy, pełny zieleni i egzotycznych barw, emanujący ciszą i spokojem ogród znajduje się przy ulicy Via Antonino Longo 19 i jest otwarty:
od poniedziałku do piątku w godzinach: 8: 30 – 13: 30 i od 14: 30 – 17: 30,
a także w soboty od 8: 30 do 13:30.
Plaże w Katanii
Katania to miasto, w którym każdy znajdzie coś dla siebie. Ciekawe zabytki, arabskie targi, piękny botaniczny ogród i szerokie plaże, na których w letnie miesiące chce się spędzić nawet cały dzień.
Plaża La Playa
Jedna z piękniejszych plaż jest ciągnąca się aż na 18 kilometrów La Playa. Z pięknym widokiem na Etnę, delikatnym piaskiem i błękitem morza.
La Playa przyciąga zarówno mieszkańców miasta, jak i turystów nie tylko za dnia, ale również nocą, kiedy na plaży wiele się dzieje.
Od centrum do plaży dzieli nas około 3,8 kilometra. Również przy ulicy Strada Boschetto Plaja znajduje się otwarty basen i park rozrywki. Możemy tam dojechać autobusem (w kierunku lotniska) i dojść pieszo (spacerem około pół godziny).
Stabilimento Balneare
– jedną z popularniejszych plaż w Katanii jest Stabilimento Balneare. Tam znajdziemy wszystko, miejsce zabaw dla dzieci, restauracje, leżaki czy nocne kluby i dyskoteki. Plaża znajduje się w odległości około dwóch kilometrów od centrum. Dojechać tam możemy jedynie taksówką bądź dojść na pieszo.
Riviera dei Ciclopi (Aci Trezza)
– 10 kilometrów od centrum, znajduje się Riviera dei Ciclopi (Aci Trezza). Pokryta drobnym czarnym piaskiem plaża jest idealna dla amatorów nurkowania i pływania.
Czarne, wystające z morza skały to nie jedyna pozostałość po wulkanicznej lawie. Tutaj morze jest wyjątkowo czyste i przez to właśnie idealne do nurkowania.
Do plaży dojedziemy w 40 minut autobusem linii AST (Azienda Siciliana Trasporti), w cenie około 3 Euro za bilet w jedną stronę.
Na wschodnim wybrzeżu, w małej wiosce rybackiej, znajduje się pełna powulkanicznych skał plaża S Maria La Scala przy Acireale. Z promenadą i uroczą zatoką.
Pod samą plażą trudno o miejsca parkingowe. Jeśli więc jedziemy autem, to lepiej zaparkować na pierwszych wolnych parkingach w mieście i potem promenadą pieszo kierować się w stronę plaży. Możemy jednak dojechać autobusem w kierunku Acireale (około 50 minut jazdy).
Plaża Aci Castello
Między Katanią a Acireale znajduje się jeszcze jedna plaża, również pokryta wulkanicznymi skałami – Aci Castello.
Oddalona o 8 kilometrów od centrum Katanii plaża oferuje ciepłą i bardzo klarowną wodę, niestety bez miękkiego piasku czy parasolek i leżaków na plaży.
Jednakże wzdłuż wybrzeża od Aci Castello do Azitrezza znajdziemy również plaże z kabinami, natryskami, czy leżakami do wynajęcia. Trzeba jednak pamiętać, że część z nich jest odpłatna, a część całkowicie przeznaczona do prywatnego użytku.
Spacerem po Katanii – co zwiedzić w Katanii?
Podobnie, jak w Palermo, tak i w Katanii, większość zabytków i pięknych miejsc znajduje się niedaleko centrum miasta. Zabieramy więc butelkę wody, okulary słoneczne, smarujemy się kremem, a na nogach mamy wygodne buty i ruszamy śladami historii tego miasta.
Spacer możemy zacząć od placu Piazza Federico di Svevia, znajdującym się zaraz obok Pałacu normańskiego – Castello Ursino.
Castello Ursino
– zbudowany na lekkim wzniesieniu w XIII wieku (1239 – 1250) na życzenie Fryderyka II. W pałacu znajduje się też muzeum, gdzie między innymi można podziwiać piękne bizantyjskie wazy.
Podczas trzęsienia ziemi pałac został częściowo zniszczony, po jego odrestaurowaniu, przebudowano go na więzienie.
Termy Achilliane w Katanii
Następnie kierujemy się ulicą Via Auteri, gdzie znajdują się ruiny rzymskich term Achilliane i do największego targu rybnego.
Ruiny rzymskich term. Mimo wybuchu Etny i trzęsienia ziemi, w Katanii zachowały się budowle sprzed 2000 lat. Odkopane termy czy amfiteatr przenoszą nas w klimat dawnych lat i pokazują, jak żyli Grecy czy Rzymianie w tamtych czasach.
Ruiny term zlokalizowane są w dwóch miejscach, Achiliane, do których wejście znajduje się po prawej stronie katedry Sant Agatha i rozciągają się aż do pięknej fontanny z posągiem słonia.
Termy powstały na przełomie I i II wieku i zostały całkowicie pogrzebane przez wulkaniczną lawę. Niestety zwiedzanie ich wnętrz nie jest możliwe, ale warto je zobaczyć z zewnątrz.
Nieco dalej (7 minut spacerkiem) między ulicą via Rotonda a via Marino znajdują się Themy della Rotonda z II lub III wieku.
Tam pod wielką kopułą zachowały się również między innymi piękne marmurowe wanny.
Mercato del Pesce w Katanii
Na targu rybnym warto zdecydowanie również zatrzymać się na dłużej. Pełen zapachów, rozmaitych barw i okrzyków jest jednym z największych targów w Katanii.
Mercato del Pesce (A’Piscaria w dialekcie sycylijskim). I niech nas nie zwiedzie nazwa, że na targu znajdziemy tylko ryby czy owoce śródziemnomorskie.
Tam na przeróżnych straganach zasmakujemy w typowych włoskich serach, wędlinach, znajdziemy świeże owoce czy warzywa, a przede wszystkim odkryjemy takt codziennego życia w Katanii.
Przekrzykujący się handlarze, pozdrawiający się mieszkańcy czy targujący klienci świetnie oddają prawdziwy obraz tego miasta.
Piazza del Duomo w Katanii
Z targu schodami dostaniemy się prosto na plac Piazza del Duomo – najstarszą część miasta, która oczaruje nas barokowym stylem znajdujących się tam budowli.
Na placu też stoi symbol Katanii – fontanna ze słoniem z czarnej lawy, (Liotru w sycylijskim dialekcie), który na plecach niesie egipski obelisk, zdobiony wieloma egipskimi hieroglifami.
Znaczenie fontanny nie jest do końca jasne. Najprawdopodobniej odnosi się do siły i długowieczności, cech, które również charakteryzują Katańczyków.
Również fontanna ucierpiała podczas trzęsienia ziemi. W 1693 roku odgruzowano fontannę i słonia, a w 1736 roku Giovanii Battista Vaccarini zaprojektował fontannę, tak by odzwierciedlała zarówno charakter, jak i duszę Katanii.
To dobre miejsce, by w jednej z małych kawiarenek napić się mocnego Espresso i podziwiać okazałe budowle, a zwłaszcza Katedrę Sant Agatha.
Katedra Sant Agatha
Zbudowana już w IX wieku, w miejscu, gdzie wcześniej znajdowały się łaźnie rzymskie. Barokowy charakter katedra zawdzięcza trzęsieniu ziemi, podczas którego budynek został mocno zniszczony i odbudowany w XVIII wieku, właśnie w barokowym stylu.
Do katedry warto wejść do środka. Nie tylko dla pięknie zdobionej przestrzeni, ale dla grobów kompozytora Vincenzo Bellini, a także królów aragońskich i dla kaplicy świętej Agaty, w której znajduje się wiele świętych relikwii, również w gotyckim stylu.
Idąc ulicą Via Antonio di Sangiuliano i skręcając w lewo w uliczkę Via Crociferi, znajdziemy się również w pięknym miejscu, gdzie stoi wiele barokowych kościołów.
Teatr Rzymski w Katanii
Na końcu ulicy Via Crociferi skręcamy w prawo w ulicę Via Vittorio Emanuele, by dotrzeć do ruin Teatru Rzymskiego.
Teatr zbudowany został w II wieku p.n.e., na bazie jeszcze starszego, teatru greckiego. Obok niego znajduje się jeszcze mniejszy Odeon, zbudowany w III wieku.
Kościół San Nicolo
Idąc dalej w górę ulicą Via Vittorio Emanuele dotrzemy do klasztoru benedyktynów i kościoła San Nicolo, mieszczącego się przy ulicy Via Quartarone.
Zbudowany w 1094 roku klasztor jest zaraz po portugalskim klasztorze franciszkańskim, drugim co do wielkości w Europie. Z pierwotnej budowli niewiele jednak zostało, klasztor również został zniszczony podczas pamiętnego trzęsienia ziemi.
Od 1977 roku w odbudowanym jeszcze w XVIII wieku klasztorze znajduje się Uniwersytet Katański. Zdecydowanie warto poświęcić więcej niż dwie chwile, by przespacerować się pod arkadami klasztoru bądź napić się kawy, gdzie prawdopodobnie goszczony był Goethe.
Bez wątpienia, co nas jeszcze zachwyci w tym miejscu, oprócz różnorodności stylów architektonicznych, to wyjątkowa cisza i spokój.
San Nicolo – to jeden z najprzestronniejszych i ciekawszych kościołów w całej Sycylii. Do jego środka warto wejść, by zobaczyć astronomiczny zegar słoneczny o długości 37 metrów, zbudowany w pierwszej połowie XIX wieku.
Kościół San Nicolo – godziny zwiedzania
Kościół zwiedzimy: od poniedziałku do piątku, od godziny 8 do 13 – tej, w dni wolne i święta od 8: 30 do 13:30.
Ulicą Via Vittorio Emanuelle możemy wrócić do centrum na Piazza del Duomo, gdzie w jednej z uroczych restauracji czy kawiarenek miło i przyjemnie zakończymy wędrowanie po Katanii.
Do ciekawych miejsc należy również aquapark u stóp Etny, Teatr Massimo – opera, gdzie między innymi śpiewała Maria Callas, a także Palazzo Biscari, znajdujący się niedaleko katedry Sant Agatha.
Zamek ten uważany jest za jeden z najwspanialszych i największych w Katanii. Pałac jest otwarty od godziny 7: 00 do 13: 00 i od 15: do 19: 00, a po uprzednim umówieniu w przerwach i do godziny 22 – ej.
Wyprawa na Etnę
Etna to jeden z największych i wciąż czynnych wulkanów w Europie. 3400 metrów nad poziomem morza, choć ze względu na swoją aktywność, każdego roku Etna jest o kilka metrów wyższa.
Wejście na Etnę nie jest proste, ale możliwe, pod warunkiem, że zabierzemy sportowe albo górskie obuwie, okulary, chustkę na twarz (zapach siarki i pyły są dość uciążliwe), a także nawet latem cieplejszą kurtkę.
Zimą wejście na Etnę może być bardzo niebezpieczne. Na Etnie znajduje się wiele różnych kraterów, warty odwiedzenia jest np. nieczynny krater Silvestri.
Jak dojechać na Etnę?
Z Katanii, z placu Papa Giovanni XXIII (tam, gdzie znajduje się dworzec główny) odjeżdża autobus przewoźnika AST nr 607. Z Katanii do Etny wyjedziemy o 8:15 i o 11:00.
Podróż trwa około dwóch godzin i kosztuje między 10 a 12 Euro w dwie strony.
Autobus dojeżdża do zajazdu Rifugio Sapienza dalej możemy iść pieszo, aż do szczytu bądź skorzystać z opcji quada, bądź jeepa (Funivia dell’Etna S.P.A).
Jeśli decydujemy się na piesze zdobywanie Etny, to do Rifugio Sapienza prowadzi kilka szlaków z różnych stron góry.
Z Katanii pod Etnę dojedziemy również samochodem, obok Sapienza znajduje się duży, ale odpłatny parking. Za godzinę zapłacimy 80 centów, za pół dnia 2,5 Euro i za cały dzień – 4 Euro.
Bilety parkingowe zakupimy w każdym sklepie z pamiątkami. Na bilecie zaznaczamy datę i godzinę, a następnie kładziemy go w widocznym miejscu na desce rozdzielczej. Brak biletu będzie kosztować nas (po 15-minutowym postoju) 30 Euro kary.
Pieszo bądź quadem możemy rozpocząć podróż na Etnę z prowincji Linguaglossa, znajdującej się na północnym zboczu Etny. Stąd do poziomu 2100 metrów dojdziemy ulicą Via Mareneve. Potem jednak musimy nastawić się już na górską wędrówkę. Do Linguaglossa z dworca głównego w Katanii albo z Katanii Cibali dostaniemy się pociągiem. Podróż trwa około dwóch godzin.
Schorniska na Etnie
Na Etnie znajdują się dwa turystyczne centra:
– Rifugio Etna na północy, które podczas wybuchu w 2003 roku zostało zniszczone, ale w międzyczasie odbudowane. Tam na poziomie 2900 metrów znajduje się też Obserwatorium Pizzi Deneri i nieczynny krater Silvestri. Stamtąd spacerem można obejść górę aż do szczytu krateru.
– Etna południe – druga stacja na Etnie, z parkingiem, barami i kawiarniami i kolejką linową. Wszystko na poziomie 1900 metrów, gdzie znajduje się Rifugio Sapienza.
Dalsze 500 metrów w górę możemy pokonać z kolejką linową. Do Torre del Filosofo (około 6 kilometrów) kursują jeepy. Ostatnie 500 metrów trzeba pokonać pieszo. Podróż kolejką kosztuje około 30 Euro w jedną stronę i około 24 Euro, jeśli kupimy również bilet powrotny.
Podróż jeepem to również koszt około 30 Euro w jedną stronę. Do aktywnego krateru turyści idą na własne ryzyko. Dla widoków, pięknej panoramy i zajrzenia w czynny jeszcze krater, z pewnością warto.
Trzeba jednak pamiętać, że przy kiepskiej pogodzie niewiele zobaczymy.
Autobus do Katanii odjeżdża każdego dnia o 16:30.
Wycieczki na Etnę
W hotelach często oferowane są wycieczki fakultatywne na Etnę, z takich ciekawszych jest na przykład zachód słońca nad wulkanem bądź podróż na Etnę możliwością próbowania regionalnych potraw i wejściem do jaskini lawy.
Przydatne informacje:
– w Katanii zapłacimy tylko w walucie Euro. Bez problemu jednak wymienimy pieniądze w bankach, kantorach bądź wypłacimy w bankomatach. W marketach i sklepach w większości zapłacimy kartą.
– Katania słynie z niskich cen i to nie tylko w marketach czy sklepach, ale również w hotelach czy restauracjach. Zarówno więc nocleg w luksusowym hotelu, jak i kolacja w ekskluzywnej restauracji nie powinna spustoszyć portfela.
– Zwiedzając miasto, zwłaszcza jego zabytki warto zwrócić uwagę na stosowne ubranie. W dobrym tonie jest, by zwłaszcza wchodząc do świątyń czy kościołów, zasłonić ramiona i założyć coś dłuższego niż przed kolano. Klasyczny strój może obowiązywać też Panów. Przed obiektami często są wywieszone tabliczki, czego nie wolno, również tam są praktyczne informacje, dotyczące obowiązującego stroju.
– Jeśli zamierzamy samodzielnie przyrządzać sobie posiłki, to po świeże produkty warto wybrać się na targ. Będzie smaczniej niż z supermarketu i taniej, bo sprzedawcy często dają ekstra rabat. Na targ załóżmy pełne obuwie, po drodze często spływa niezbyt czysta woda i ogólnie jest marazm.
– Katania, podobnie jak Palermo słynie z drobnych kradzieży. W sklepach, autobusach, podczas spaceru warto uważać na swoje rzeczy, a biżuterię najlepiej zostawiać w hotelowym sejfie.
– w Katanii znajdziemy kilka wypożyczalni samochodowych. By wypożyczyć samochód potrzebujemy: międzynarodowe prawo jazdy, kartę kredytową z odpowiednią sumą (pobierany jest zastaw) i dowód osobisty. Miejsca, gdzie wypożyczymy pojazd: lotnisko, na placu Piazza Giovanni Verga, na ulicy Via San Giuseppe, w centrum, na Via Fontanarossa, w porcie na Via Cardinale Dusmet, na dworcu głównym i via Antonello Da Messina
Ważne numery:
112 / 113 – policja,
116 / 0800116800 autopomoc,
118 pogotowie,
115 / 1515 straż pożarna.
Zanim ruszysz do Katani, nie zapomnij zajrzeć do przewodnika, który pomoże Ci odkryć wszystkie jej magiczne zakątki i niezapomniane atrakcje!
Wakacje w Katanii? – gdzie zarezerwować nocleg?
Wybraliśmy najlepsze hotele i apartamenty w Katanii w relacji cena/jakość, sugerowaliśmy się również wieloma opiniami znajomych spędzających wakacje w Katanii.
1. Dimora Umberto
Obiekt Dimora Umberto jest położony w Katanii, 1,2 km od placu Piazza Duomo. Na miejscu można bezpłatnie korzystać z WiFi.
Niektóre pokoje w obiekcie zapewniają balkon, telewizor z płaskim ekranem i dostępem do kanałów satelitarnych oraz klimatyzację.
Codziennie rano serwowane jest śniadanie włoskie, kontynentalne lub w formie bufetu.
W wolnej chwili Goście mogą zrelaksować się we wspólnej części wypoczynkowej.
Park Villa Bellini oraz grecko-rzymski amfiteatr są oddalone od obiektu o 800 metrów. Odległość od lotniska Katania-Fontanarossa wynosi 5 km.
Sprawdź ceny tego hotelu i zarezerwuj nocleg w tym miejscu!
Opinie gości:
„Rewelacyjne śniadanie z przepysznymi rogalikami. Właściciel czekał na nas pomimo dużego opóźnienia samolotu. Apartament przepiękny z wygodnym łóżkiem. Do starówki zaledwie 5 min spacerkiem. REWELACJA!”
„Indywidualne podejście do klienta .Pozwolono nam zostawić bagaż do wieczoru pomimo oficjalnej informacji, że nie praktykują tego. Bardzo dobre i większe śniadanie niż typowo włoskie. Piękny i duży pokój z obrazami jak w pałacu. Duże i wygodne łóżko.”
„Apartament urządzony w niezwykłym stylu- elegancko i komfortowo. Doskonała lokalizacja w samym centrum miasta. Śniadania bardzo smaczne, do wyboru na słodko lub słono. Przemiły i pomocny gospodarz.”
2. Tosca B&B
Obiekt Tosca B & B położony jest w centrum Katanii, w odległości 700 metrów od placu Piazza Duomo i 500 metrów od grecko-rzymskiego amfiteatru. Bezpłatne WiFi.
Wszystkie apartamenty są klimatyzowane i wyposażone w telewizor z płaskim ekranem.W obiekcie serwowane jest śniadanie w formie bufetu lub włoskie.
Goście mogą zrelaksować się we wspólnej części wypoczynkowej.Katedra w Katanii znajduje się 700 metrów od pensjonatu.
Sprawdź ceny tego hotelu i zarezerwuj nocleg w tym miejscu!
Opinie gości:
„Przepyszne rogaliki z nadzieniem pistacjowym na śniadanie! Ponadto czysto i niezwykle sympatycznie. Lokalizacja świetna na zwiedzanie – w 10-15 minut można dojść praktycznie wszędzie: idąc na północ do pięknych ogrodów, na południe – do głównego placu z Katedrą Św. Agaty, na zachód – do archeologicznych zabytków (teatr, termy) a na wschód: Stazione Centrale jako punkt wypadowy np. na Etnę. Polecam serdecznie.”
„Wspaniała właścicielka, przepyszne śniadania i kawa, czysto i pachnąco. Wygodny, słoneczny pokój z przyjemnym widokiem. Ładnie urządzony i komfortowy hotelik.”
3. Cianciana
Obiekt Cianciana jest usytuowany w Katanii, 800 metrów od placu Piazza Duomo i oferuje pokoje wyposażone w klimatyzację oraz prywatny parking.
Pokoje wyposażone są w czajnik i telewizor z płaskim ekranem. Każdy z nich obejmuje prywatną łazienkę z wanną lub prysznicem, bidetem, bezpłatnym zestawem kosmetyków i suszarką do włosów. W całym obiekcie Cianciana można korzystać z bezpłatnego WiFi.
Personel recepcji służy pomocą przez całą dobę. Katedra Duomo w Katanii jest oddalona o 800 metrów od obiektu Cianciana, a grecko-rzymski amfiteatr – o 900 metrów.
Sprawdź ceny tego hotelu i zarezerwuj nocleg w tym miejscu!
Opinie gości:
„Standard obiektu przewyższył moje oczekiwania. Znajduje się on w niedalekiej odległości od dworca kolejowego i autobusowego, a także od najważniejszych obiektów historycznych.”
„Bardzo czysty pokój, dobra lokalizacja i bardzo pomocny i miły gospodarz, pobyt w tym hotelu był bardzo przyjemny!”