5 najbardziej instagramowych miejsc na wakacje na Sycylii

, Tagi , , , , , , , , ,

Media społecznościowe coraz częściej wpływają na nasze wybory w kontekście ubrań, kosmetyków czy gadżetów, a nawet miejsc wakacyjnych. Dzieje się to głównie za sprawą ukazania ich w niebywale piękny sposób w formie zdjęć umieszczonych na Instagramie. Gdzie więc szukać idealnego kadru, gdy spędzamy wakacje na Sycylii?

Planujesz zarezerwować nocleg przez Booking.com? Zarezerwuj przez ten link.
Ciebie to nic nie kosztuje, a ja pozyskam środki na następne artykuły. Z góry Ci dziękuję!

Ukryte piękno Sycylii- poza szlakiem

Sycylia kojarzy się wszystkim z pięknym słońcem, rozległymi plażami otoczonymi skalistymi zboczami i błękitnym morzem. Prawda jest jednak taka, iż to jedynie niewielki fragment uroków, jakie ta wyspa ma do zaoferowania. Jest to bowiem mekka miłośników trekkingu i zdobywania szczytów. Wyspa to również bogata historia i kultura ujęta w licznych zabytkach i atrakcjach regionu. Użytkownicy Instagrama każdego dnia widzą niesamowite zdjęcia z Bali, Londynu czy Tajlandii, ale bardzo rzadko z Sycylii. Nie oznacza to jednak, iż nie jest to piękne miejsce, a jedynie tyle, że należy włożyć trochę wysiłku, by wiedzieć, gdzie szukać niepowtarzalnego piękna tej wyspy. 

Agrigento- Świątynia Hery

Jednymi z najpopularniejszych miast na Sycylii z pewnością są Taormina, Palermo i Katania, ale każde miasteczko i wioska na Sycylii ma wiele uroku i ciekawych miejsc. Wystarczy jedynie odważyć się wyruszyć w rejony mniej uczęszczane przez turystów, jak na przykład Agrigento. To miejsce bogate w zabytki kultury greckiej, jak np. Valle dei Templi czy Temple of Olympian, które stanowią kompleks nekropoli, murów oraz świątyń, które w idealny sposób nadadzą się na zdjęcia w duchu instafriendly.

Caltabellotta- Monte Castello

To jedno z mniej uczęszczanych miast na wyspie, stanowiące idealne i bardzo oryginalne miejsce do zrobienia zdjęć. Położone jest w malowniczej scenerii na zboczu wzgórza wśród skalnych wzniesień, pól i winnic. Wśród tej bajecznej scenerii przyrody kryją się niezwykle wąskie, strome i kręte uliczki miasta oraz niesamowite zabytki. Wśród najurokliwszych miejsc w mieście, szczególnie interesującym jest górujący nad Caltabellotta szczyt Monte Castello. Kryje on normandzki zamek z XIV wieku, który jednocześnie jest idealnym punktem widokowym znajdującym się na wysokości 950m n.p.m.

Scala dei Turchi- Schody Turków

Idealne miejsce miłośników Instagrama będące wapiennym białym klifem na wybrzeżu Agrigento, pomiędzy Realmonte a Porto Empedocle. Rozciąga się z niego niesamowity widok na Morze Śródziemne i piaszczystą plażę. Za sprawą swych okazałych rozmiarów i niesamowitej struktury stanowi idealne miejsce do zdjęć z daleka lub bliska stanowiąc jedynie białe tło.

Monreale- Cattedrale di Santa Maria Nuova

Monreale to niewielkie miasto niedaleko Palermo znane szczególnie za sprawą przepięknej katedry wpisanej na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Otoczenie katedry, wieże, krużganki i przepiękna fasada sprawi, iż każde zrobione tam zdjęcie z całą pewnością okaże się hitem.

Ragusa Ibla

To jedno z bardziej malowniczych i interesujących pod względem zabytków i architektury miejsce, które warto poznać spędzając wakacje na Sycylii. Położone na wzgórzu miasto wije się swoimi wąskimi uliczkami, układając niemal kaskadowo wysokie i wąskie domy z uroczymi, malutkimi balkonikami. Ciekawym instafriendly miejscem jest z pewnością Giadini Iblei, będącym niewielkich rozmiarów parkiem z fontannami i pięknymi okolicznościami przyrody. Wśród zabytków natomiast najciekawszy jest wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO barokowy XVIII wieczny kościół Duomo San Giorgio ze swoimi pięknymi schodami i górującą nad miastem kopułą.

Najlepsze hotele na Sycylii

Poprzedni

Siedem najciekawszych muzeów Sycylii

Punkty widokowe Sycylii

Następny

Dodaj komentarz