Filmy z Sycylią w tle

Tagi

Sycylia to jedna z największych włoskich wysp, które jednocześnie jest najbardziej wysunięta na południe. Jest ona domem nie tylko dla mieszkańców, ale na przestrzeni lat stała się także domem dla reżyserów, którzy to właśnie tam decydują się nakręcić sceny do swoich kultowych już filmów. Turyści z pewnością kojarzą tę słoneczną i winem płynącą wyspę z rajskich plaż i niesamowitych, zabytkowych miast. Prawda jest jednak taka, że warto również kojarzyć Sycylię z najlepszymi i najbardziej rozpoznawanymi ekranizacjami. Wobec tego, które filmy z Sycylią w tle z pewnością warto kojarzyć?

Planujesz zarezerwować nocleg przez Booking.com? Zarezerwuj przez ten link.
Ciebie to nic nie kosztuje, a ja pozyskam środki na następne artykuły. Z góry Ci dziękuję!

Najbardziej filmowe miasta we Włoszech

We Włoszech, nie tylko na Sycylii zdążyło się zadomowić już wielu aktorów i reżyserów. Okazuje się bowiem, że klimatyczne miasta stawały się tłem dla wieku filmów, które wychodziły zarówno spod ręki zagranicznych jak i polskich reżyserów. Wiele turystów obecnie decydują się na to, by odwiedzić słoneczną Italię zamierza podróżować najbardziej znanymi szlakami filmowymi. Bez wątpienia taka podróż może być wyjątkowo inspirująca i ciekawa. Co najważniejsze, może nas nawet zachęcić do tego, by po powrocie do kraju obejrzeć kultowe produkcje i wspomnieć miejsca, które udało się nam odwiedzić.

Castelmola, Włochy - 4 maja 2019: Fartuch z portretem Marlona Brando jako ojca chrzestnego w miejscowości Castelmola na Sycylii, licencja: shutterstock/by FFotokon
Castelmola, Włochy – 4 maja 2019: Fartuch z portretem Marlona Brando jako ojca chrzestnego w miejscowości Castelmola na Sycylii, licencja: shutterstock/by FFotokon

Oczywiście w perspektywie najbardziej filmowych miast we Włoszech trzeba na samym początku wspomnieć o niesamowitej Bolonii i Mediolanie. Były one tłem dla scen np. z filmu Jamesa Bonda. Jednocześnie mimo wszystko, to sycylijskie miasta jak chociażby Syrakuzy, cieszą się od wielu lat uznaniem wśród sław światowego kina i najlepszych producentów filmowych. Wobec tego, wybierając się w taką podróż, nie zapominajmy o tym, że w niektórych miastach na Sycylii możemy poczuć się jak główni bohaterowie kina.

Filmy kręcone na Sycylii

Chcąc wymienić wszystkie filmy, jakie tylko były nakręcone na Sycylii z pewnością zabrakło, by nam na to czasu. Sycylia była domem nie tylko dla reżyserów wielkiego formatu, ale także była wybierana jako tło do znacznie mniejszych produkcji filmowych. Z pewnością jedna ulicami sycylijskich miast przechadzało się wiele gwiazd. Jakie są więc najpopularniejsze filmy, jakie zostały nakręcone na Sycylii?

1. Malena

To piękny i jednocześnie smutny film opowiadający o rozterkach kobiety o imieniu Monica Belucci. Cała akcja ma miejsce na ulicach Syrakuz- jednego z najsłynniejszych miast na wyspie. Monica Belucci – główna bohaterka przechadza się majestatycznymi ulicami miasta w cieniu Piazza del Duomo di Ortigia.

2. Cinema Paradiso

Filmy kręcone na Sycylii to także Cinema Paradiso. Opowiada on historię chłopca, który zakochuje się w kinematografii i we wszystkim, co związane jest z przemysłem filmowym. Mający już swoje najlepsze lata za sobą, pokazuje chłopcu to co najlepsze i stara się w nim pielęgnować jego pasję. Cała akcja tego filmu rozgrywa się w niewielkim miastecku Giancaldo na Sycylii. Jednak w rzeczywistości wszystkie sceny zostały nakręcone w Palazzo Adriano.

3. Ojciec Chrzestny

Film Ojciec Chrzestny to produkcja, której nie trzeba nikomu przedstawiać. Al Pacino w kultowej roli wciela się w Don Vito Corleone i stara się odtworzyć jedną z najpopularniejszych postaci sycylijskiej mafii. Ojciec Chrzestny film został nakręcony pomiędzy Taorminą a Mesyną oraz w miasteczku Forza D’Arzo. Swoją rolę w tym filmie odegrał także i sam Robert De Niro, który otwarcie mów i o swoim przywiązaniu do Sycylii.

4. Jej wysokość Afrodyta

To historia nowojorskiego dziennikarza, w rolę którego wciela się sam Woody Allen, który wraz z żoną zdecydował się na adopcję dziecka. Maluch jednak okazuje się ponadprzeciętnie bystry jak na swój wiek, a sam jego adopcyjny ojciec wyrusza na poszukiwania jego biologicznych rodziców. Poszczególne sceny z tego kultowego filmu zostały nakręcone w okolicy Messyny i Syrakuz.

5. Wielki Błękit

Wielki Błękit to z kolei film kręcony w okolicach Palermo. Opisuje on historię dwóch przyjaciół- Jacquesa i Enzo, którzy nawzajem rzucają sobie wyzwanie nurkowania bez butli. Czy takie wyzwanie dla któregoś z nich mogło się dobrze skończyć? 

Figura woskowa Marlona Brando jako ojca chrzestnego Don Vito Corleone, figura woskowa Marlona Brando - Madame Tussauds Hollywood., licencja: shutterstock/By Usa-Pyon
Figura woskowa Marlona Brando jako ojca chrzestnego Don Vito Corleone, Madame Tussauds Hollywood., licencja: shutterstock/By Usa-Pyon

Polskie akcenty filmowe

Okazuje się, że polscy reżyserzy również nie rezygnowali z tego, by zaprosić kultowych aktorów jak np. Blanka Lipińska na Sycylię. Oni również zauważyli to, jak wielkim potencjałem produkcyjnym dysponuje ta malownicza wyspa. Jedną z kultowych, polskich produkcji, której sceny nakręcone były na Sycylii właśnie jest Massimo 365 dni. Film 365 dni w momencie kiedy doczekał się ekranizacji, bardzo szybko zyskał sobie popularność i pobił rekordy na popularnej platformie streamingowej jaką jest Netflix. Opowiada on o Massimo, który jest członkiem sycylijskiej mafii oraz o Laurze, która podróży na Sycylię się absolutnie nie spodziewała. Zrobiła to tylko po to, by móc uratować swoją relację partnerską. Massimo jednak decyduje się na to, by ją porwać i daje jej 365 dni na to, by go pokochała. Czy jego plan się powiódł? Warto samemu się o tym przekonać!

Najlepsze hotele na Sycylii

Poprzedni

Ortygia – malownicza wyspa w mieście Syrakuzy

Gdzie wypijemy najlepsze cappucino na Sycylii?

Następny

Dodaj komentarz