Czy mogę wędkować na Sycylii?

, Tagi , , ,

Sycylia jest bez wątpienia uważana za jedną z najpiękniejszych, włoskich wysp. To właśnie tam coraz więcej Polaków decyduje się zaplanować swoje wakacje. Na Sycylii czeka na nas wiecznie słoneczna pogoda, a także rajskie plażę. Możemy tam również zapoznać się z niesamowitą, włoską kuchnią i po prostu świetnie bawić. Jednak warto zauważyć, że coraz większa ilość osób szuka dodatkowych atrakcji lub nawet sposobów na to, by mimo wypoczynku dalej móc poświęcać czas swojemu hobby. Z pewnością nie jeden z nas chętnie zabrałby ze sobą na Sycylię wędkę. Jednak czy faktycznie można tam wędkować?

Wędkowanie w trakcie wakacji

Wędkarstwo to sport, który z pewnością połączony jest z pasją i zyskuje on sobie coraz to większą popularność. Nawet wyjeżdżając na wakacje, marzymy o tym, by móc zabrać ze sobą wędkę i po prostu oddać się tej przyjemności. Czy powinno nas to dziwić? Absolutnie nie – wędkowanie odpręża, relaksuje i co najważniejsze, pomaga w całkiem produktywny i efektywny sposób spędzić wolny czas. Warto jednak mieć na uwadze to, że nie każdy kraj ma podobne zasady odnośnie połowu ryb. Co więcej, istnieją również takie miejsca, w których połów ten jest całkowicie zakazany. Warto więc przygotować się na to, że niektóre z krajów mogą nam po prostu tej przyjemności zakazać i tłumaczyć to np. chęcią troski i dbałości o środowisko naturalne.

Planujesz zarezerwować nocleg przez Booking.com? Zarezerwuj przez ten link.
Ciebie to nic nie kosztuje, a ja pozyskam środki na następne artykuły. Z góry Ci dziękuję!

Jednak jak wygląda wędkowanie na Sycylii?

Otóż okazuje się, że połów ryb na tej rajskiej wyspie jest całkowicie dozwolony, jednak nie jest to najłatwiejsze. Dlaczego? Przede wszystkim potrzebne nam będzie pozwolenie na połów ryb Sycylia. Ddatkowo także i wędka – co jest faktem oczywistym, a także znalezienie miejsca, w którym faktycznie możemy na ten połów liczyć. Sycylia do wędkarzy nie podchodzi w zbyt restrykcyjny sposób, co jest oczywiście jedną z najważniejszych zalet tej wyspy. W momencie, w którym zdecydujemy się już wędkować na Sycylii, to choć nie możemy robić tego dosłownie wszędzie. Nie zabraknie nam jednak miejsc, w których jest to całkowicie dozwolone. Warto więc się odpowiednio przygotować do podróży, a także zaznajomić z konkretnymi miejscami, w których połów ryb jest po prostu dozwolony. Dzięki temu będziemy mogli spędzić nie tylko rajskie wakacje na wsypie, ale także będziemy mogli połączyć je z naszym hobby oraz z pasją.

Wędkowanie - Plaża Capaci, Sycylia, Włochy. Śródziemnomorski krajobraz. , licencja: shutterstock/By
Wędkowanie – Plaża Capaci, Sycylia, Włochy. Śródziemnomorski krajobraz. , licencja: shutterstock/By

Transport wędki

Każdy wędkarz doskonale zdaje sobie sprawę z tego, że bez odpowiedniego sprzętu wędkowanie nie jest absolutnie możliwe. Oczywiście im dłużej wędkujemy, tym lepiej znamy swój własny sprzęt i tym trudniej jest nam go wymienić. Jeśli jednak decydujemy się na wędkowanie na Sycylii, to oczywistym jest fakt, że trzeba będzie tę naszą wędkę przetransportować. Oczywiście o ile nie chcemy kupować tego typu sprzętu na miejscu, co mogłoby się skończyć dla nas pokaźnym wydatkiem. Wiele osób może się więc zastanawiać jak wygląda sam transport wędek? Przecież w samolocie na siedzeniu obok nas z pewnością nie znajdziemy wystarczającej ilości miejsca ku temu, by cały sprzęt ze sobą zabrać. Co więcej, wszystkie haczyki i przynęty oraz spławiki możemy spokojnie zapakować do rejestrowanego bagażu i więcej się o nie nie martwić.

Jednak co możemy zrobić w przypadku wędki?

Okazuje się, że w tym momencie konieczny będzie już bezpośredni kontakt z liniami lotniczymi. Każda z nich ma specyficzne, ustalone warunki, które obowiązują w kwestii transportu wędek. Niemniej jednak większości z nich oferuje możliwość zabrania wędki do luku bagażowego, oczywiście o ile jest ona odpowiednio zapakowana oraz zabezpieczona. Wówczas konieczne jest zadbanie o to, by przygotować nasz sprzęt na czas podróży tak, by absolutnie nic mu się nie stało. Po wylądowaniu będziemy mogli w tradycyjny sposób wędkę odebrać i wyruszyć na połów ryb na Sycylii.

Wędkowanie na Sycylii

Trzeba sobie jasno powiedzieć, że wędkowanie na Sycylii jest całkowicie dozwolone, a co więcej – można nawet powiedzieć, że jest to sport wyjątkowo popularny. Sami mieszkańcy wyspy chętnie oddają się takim przyjemnością w wolnej chwili. Jeśli jednak zależy nam na tym, by całe wędkowanie było legalne i odbywało się oczywiście zgodnie z prawem, wówczas musimy pamiętać o znalezieniu idealnego miejsca. Najczęściej takie „beztroskie” i idealne warunki do połowu ryb na Sycylii zaoferują nam miejsca kempignowe jak np. Camping Jonio. Tego typu kempingi zwykle zorganizowane są w dolinie rzecznej lub nad jeziorem, gdzie możemy godzinami obcować z rajską przyrodą, a także liczyć na to, że uda się nam finalnie coś złapać. Zanim zdecydujemy się na wędkowanie na Sycylii warto również zapoznać się z gatunkami ryb jakie możemy tam złowić, a także poczytać porady i wskazówki innych wędkarzy. Taka pomoc – szczególnie podczas pierwszego wędkowania na Sycylii – może okazać się dla nas nieoceniona.

Najlepsze hotele na Sycylii

Poprzedni

Etna – co zrobić w przypadku wybuchu wulkanu?

Domowe dania Sycylijczyków

Następny

Dodaj komentarz