Czy warto jechać do Cefalu? Piękny zakątek Sycylii czeka…

Redaktor: blackgrzywa (Korektor: Krzysztof Kołodziejczyk) Tagi , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

Jak na tak małe miasto, Cefalu ma naprawdę dużo do zaoferowania. Znajdziesz tam jedne z najpiękniejszych plaż w całej Sycylii, wijące się pomiędzy restauracjami, sklepami i zielonymi skwerami ze średniowiecznym akcentem uliczki. Znajdziesz również dobre jedzenie, w którym królują świeże ryby oraz piękne zabytki, które przeniosą Ciebie w odległe normańskie czasy.

  • z naszego artykułu dowiesz się wiele o historii miasteczka Cafalu, jego mieszkańcach i kulturze; zwróć uwagę na zdjęcia starych zabytków – katedr i murów zamkowych
  • z poziomu tego artykułu zabukujesz miejsce noclegowe w wybranych przez siebie hotelach – wybraliśmy dla Ciebie najlepsze oferty z Booking.com
  • przygotuj się odpowiednio do plażingu w miejscowości Cefalu – poniżej wykaz najpiękniejszych plaż w okolicy

Zaplanuj swoją podróż

Skorzystaj z Booking.com gdzie znajdziesz najlepsze hotele i apartamenty

Potrzebujesz samochodu podczas wakacji, zarezerwuj z Booking.com lub przez discovercars.com

Promy zarezerwujesz z DirectFerries.com

Najlepsze oferty na bilety lotnicze znajdziesz tutaj

Ciebie to nic nie kosztuje, a ja pozyskam środki na następne artykuły. Z góry Ci dziękuję!

Cefalu – historia i położenie

Na północnym wybrzeżu Sycylii, około 70 kilometrów od Palermo, leży jedno z piękniejszych i częściej odwiedzanych miast na wyspie – Cefalu. Wystarczy jechać z Palermo wzdłuż linii brzegowej Morza Śródziemnego trasą E90, aby po około godzinie zameldować się u celu.

Choć to nie jest wielkie miasto, to jednak upodobali je sobie nie tylko mieszkańcy innych krajów, ale również i Włosi, którzy jeśli planują urlop na Sycylii, to ich wybór pada właśnie najczęściej na Cefalu.  

Mała miejscowość otoczona morzem i górami jest rzeczywiście wyjątkowym i nieco magicznym miejscem.

Choć tak naprawdę to Normanie, za czasów panowania Rogera II rozbudowali miasto Cefalu i to po nich zostały najpiękniejsze zabytki w mieście, jak np. Katedra Normańska, to nie można pomijać również wkładu greckiego.

Bo nazwa miasta Cefalu, właśnie pochodzi z języka greckiego. W czasach antycznych miasto nosiło nazwę Kephaloidion i odnosiło się do greckiego Kefale, czyli wódz, przywódca. Jednakże najprawdopodobniej nie chodziło o żadną konkretną osobę, a górę, która wznosiła się za miastem, zwaną dzisiaj La Rocca.

Tak naprawdę pierwsi osadnicy pojawili się między 500 a 300 rokiem p.n.e., przynajmniej świadczą o tym ślady, znalezione w pobliskich grotach i jaskiniach. To jednak Normanie nadali miastu nie tylko innego wyglądu, ale również sprawili, że w XII wieku Cefalu było ważnym ośrodkiem ekonomicznym Sycylii.

W XIII wieku Cefalu przejęli Hiszpanie i choć rządzili miastem aż do XIX wieku, to niewiele śladów po nich znajdziemy w architekturze czy w samym charakterze miasta. Być może jest to efektem tego, że w okolicach Cefalu nie było żadnych trzęsień ziemi, a tym samym nie było potrzeby odbudowy czy przebudowy miasta.

Od XIX wieku Cefalu stało się jednym z ulubionych ośrodków turystycznych, początkowo północnoeuropejskiej szlachty i klasy wyższej. Obecnie zarówno plaże, jak i zielone zakątki górskie są chętnie odwiedzane przez turystów i to z całego świata.

Wakacje w Cefalu – gdzie zarezerwować nocleg?

Wybraliśmy najlepsze hotele i apartamenty w Cefalu w relacji cena/jakość, sugerowaliśmy się również wieloma opiniami znajomych spędzających wakacje w Cefalu.

Sprawdź nasze rekomendacje!

noclegi-hotele-Cefalu

Plaże w Cefalu

Północne wybrzeże Sycylii charakteryzuje się bardziej kamienistymi plażami. I choć pełno tam uroczych i romantycznych zatok, to wielu turystów wie, gdzie znaleźć te pokryte miękkim i złocistym piaskiem kąski. Właśnie w Cefalu. To też zdecydowanie jest fenomenem tego miasta – najpiękniejsze plaże na północnym wybrzeżu Sycylii.

Najpiękniejsze plaże w Cefalu

Lido Eolo

Zaledwie 850 metrów od centrum miasta, przy ulicy Lungomare Giuseppe Giardina znajduje się plaża Lido Eolo, wyposażona w parasolki, leżaki i przebieralnie. Plaża jest odpłatna.

Można powiedzieć, że średni koszt za dwa leżaki i parasol waha się tutaj od 15 do 25 euro (w weekendy i pełni sezonu będzie drożej!). Pod numerem telefonu komórkowego +393881432801, można się dowiedzieć, jakie są aktualne ceny, ale również można zarezerwować parasolkę czy leżak .

Peter Pan

Na tej samej ulicy, ale bliżej centrum – niecałe 500 metrów, znajdziemy plażę Peter Pan. Tutaj można wynająć kajaki, rowery wodne, skorzystać z przebieralni, zjeść obiad w dobrej restauracji i również wynająć parasolkę czy leżak. 

W sezonie 2024 ceny wstępu na plażę oscylowały w pobliżu 25 euro za dwa leżaki i parasol. Ze względu na płytką wodę przy brzegu i place zabaw w okolicy, to dobra plaża na wypoczynek z dziećmi.

Plaża Kalura

Niesamowity klimat, rewelacyjne krajobrazy, dzięki którym poczujemy się dosłownie, jak w raju.

Kalura jest oddalona mniej więcej 1,2 km od centrum i najlepiej planować tam wypoczynek do południa, gdyż potem na plaży jest już zdecydowanie więcej cienia.

Plaża Mazzaforno

Nieco dalej, bo około 3 km od centrum Cefalu znajduje się urokliwa, nieco zamknięta pośród wielkich skał, częściowo kamienista, częściowo piaszczysta plaża.

Tu jednak, choć widoki są piękne, to dojazd, jak i możliwości pozostawienia samochodu mało korzystne. Na plaży niestety jest też brudno, a woda miejscami bardzo zanieczyszczona przez glony.

Plaża Pollina

To piękny i magiczny zakątek, oddalony od Cefalu o jakieś 10 kilometrów. Zielono-szmaragdowa woda otoczona skałami i górzystym krajobrazem tworzy naprawdę piękny widok.

To idealne miejsce dla młodych ludzi, lubiących pełne muzyki i dobrej zabawy włoskie, gorące wieczory na plaży. Tutaj, zaledwie 11 km od historycznego centrum Cefalu, z pewnością tego nie zabraknie.

Po przyjeździe do Poliny, po prawej stronie autostrady znajdziemy parking, z którego wąską ścieżką dojdziemy bezpośrednio do plaży, częściowo żwirkowej, częściowo piaszczystej.

Uwaga – specjalna okazja! Jeżeli chcesz zobaczyć wszystkie te plaże od strony morza, znaleźliśmy specjalnie dla Ciebie wyjątkowy rejs wycieczkowy z kąpielą i aperitifem. Wszystkie szczegóły znajdziesz pod tym adresem internetowym.

Co warto zwiedzić w Cefalu?

Urlop w Cefalu warto więc zaplanować na plaży. Jeśli jednak do miasteczka trafiliśmy po sezonie bądź interesuje nas historia Sycylii, to koniecznie wybierzmy się na spacer po tym uroczym miejscu. Gdzie dotrzeć?

Rocca

Między morzem a górami wciśnięte (dosłownie) jest historyczne centrum Cefalu. Tutaj na 300 metrowym wzniesieniu, zwanym dziś Rocca, pierwsi osadnicy dawno temu założyli miasto.  

Od wschodniej strony wzgórza, w jaskiniach i grotach odkryto ślady jeszcze po czasach antycznych. I choć dziś groty te nie są udostępnione do zwiedzania, to i tak warto wybrać się na spacer na wzgórze Rocca, gdzie odkryjemy między innymi ruiny świątyni Diany. Zbudowano ją prawdopodobnie w V wieku p.n.e. na pozostałościach wcześniejszego przybytku z wieku IX i jest dzisiaj jedną z niewielu pozostałości po Grekach. Idąc malownicza ścieżką, wzdłuż wykutych w ścianach murów, po około 20 minutach dotrzemy do świątyni.

Castello della Rocca w Cefalu

Idąc dalej, na samym szczycie wzniesienia znajdują się dobrze zachowane ruiny po wielkim normańskim zamku, zbudowanym w XII wieku.

Niedawno odrestaurowane mury, znajdujące się na skraju Rocca, utworzone zostały już w czasie wczesnego średniowiecza, a począwszy od XII wieku stanowiły skuteczną ochronę dla zamku. Główna forteca zlokalizowana jest po prawej stronie wzgórza.

Wykopaliska archeologiczne pozwoliły odkryć ściany zewnętrzne, jak i wewnętrzne fortyfikacji, a w środku wiele historycznych pomieszczeń. Na zewnątrz zamek miał dwie czworokątne wieże, jedną od strony wschodniej, drugą od strony północnej.

Katedra w Cefalu

Jeden z najpiękniejszych zabytków w Cefalu. Świątynię zbudowano na polecenie Rogera II w 1131 roku, jako podziękowanie za ocalenie jego statku, podczas podróży z Palermo do Salerno.

Kiedy będąc na pełnym morzu, rozpętała się wielka burza, Roger II obiecał, że na ziemi, na której ocaleją, postawi świątynię i było to właśnie Cefalu. Na pierwszy plan wychodzą dwie wieże, zbudowane w typowym stylu normańskim, symbolizujące dwie władze – papieską i królewską.

Nie wszystkie elementy stworzone są jednak w arabskim czy normańskim stylu. W środku kościoła znajdują się piękne arkady kolumn, pochodzące jeszcze z II wieku. Natomiast portyk, wraz z trzema, łączącymi wieże łukami, dobudowano dopiero pod koniec XV wieku.

Bazylikę wyróżniają piękne mozaiki, których we wnętrzach kościoła znajdziemy naprawdę wiele. Dominującą postacią jest Jezus Pantokrator (Wszechwładca), ukazany w absydzie, jako Prorok, Król i Kapłan. Jego prorocza rola pokazana jest za pomocą otwartej Ewangelii, którą Jezus trzyma w lewej dłoni.

Ewangelia otwarta jest zaś na wersecie, zapisanym po grecku, jak i w łacinie: „Ja jestem światłością świata. Kto idzie za mną, nie będzie chodził w ciemności, lecz będzie miał światło życia”.

Poniżej widać apostołów Filipa, Jakuba, Andrzeja, Szymona czy Bartłomieja, którzy w rękach trzymają zamknięte księgi, co oznacza, że tylko Jezus przemawiał i tylko jego słowa były prorocze.

Ciekawa jest także mozaika, przedstawiająca Madonnę wraz z czterema archaniołami: Michałem, Gabrielem, Rafałem i Urielem. Oprócz Apostołów, na prawej ścianie, można podziwiać mozaiki z Abrahamem, w towarzystwie Dawida i Salomona.

Tam również odnajdziemy proroków – Jonasza i Nahuma, a także świętych wojowników. W katedrze znajdziemy też podobizny świętych ze wschodu: Nicola, Basilio, Giovanni Crisostomo i Gregorio Nazianzeno.

Natomiast na sklepieniu nawy królują motywy roślinne i zwierzęce. Oprócz tego w katedrze znajduje się monolityczna chrzcielnica z XII wieku i marmurowa rzeźba Madonny z dzieciątkiem, wykonanej przez Antonella Gaginii w 1533 roku.

Zwiedzanie Katedry w Cefalu, godziny otwarcia

Katedrę zwiedzimy bezpłatnie, codziennie od godziny 8 do 13 i od 15 do 20. Wyjątkiem są miesiące od listopada do marca (Pon. – Sob.: 8 do 13:00 oraz 15:30 do 17.) Dzień wcześniej możemy zarezerwować przewodnika (opcja płatna), ale tylko w języku włoskim i angielskim. Więcej informacji pod meilem: info@cattedraledicefalu.com.

Uwaga! Dla zorganizowanych grup (25 osób) jest możliwość zaaranżowania wycieczki z przewodnikiem. Szczegóły znajdziesz pod tym adresem internetowym.

Klasztor Katedry w Cefalu

Do kościoła przylega klasztor, którego zachowane po dziś wnętrza, są dowodem jednej z piękniejszych w całej Sycylii architektury normańskiej.

W styczniu, lutym, marcu, listopadzie i grudniu klasztor można zwiedzać od poniedziałku do piątku w godzinach od 10 do 13 (zamknięty w niedziele i święta, natomiast w soboty zwiedzanie jest możliwe po dokonaniu uprzedniej rezerwacji, przynajmniej jeden dzień przed przyjściem)

Od  kwietnia do października czynny codziennie (w tym niedziele i święta):

Od poniedziałku do soboty: od 10 do 18 (ostatnie wejście godz. 17.45); Niedziela: od 10 do 13 (ostatnie wejście 12.45) i od 15 do 18 (ostatnie wejście 17.45).

Bilety do klasztoru Katedry w Cefalu

Wstęp jest odpłatny. 3 Euro za pojedynczy bilet. Wejście grupowe 2,00 Euro – minimum 10 osób .

Osterio Magno

Nie należy mylić z Osteria, co w języku włoskim oznacza restauracja czy pub. Osterio bowiem oznacza ufortyfikowany dom, a właściwie zamek z XII wieku.

Niestety nie można wejść do środka, jeśli jednak jesteśmy na spacerze w okolicach  Corso Rugerro, to pod numerem 63 znajduje się właśnie Osterio Magno, którego ciekawe zdobienia okienne i majestat przyciągają wzrok i uwagę.

W XVII wieku budynek przejęło bractwo Dominikanów, oddając jego powierzchnie na mieszkania i sklepy. W XX wieku, w czasie restaurowania budynku znaleziono w nim między innymi stare monety z IV wieku p.n.e. i wiele ciekawych rzeczy, jeszcze z czasów greckich.

Bastion di Capo Marchiafava

Nad samym morzem, na placu Piazza Francesco Crispi 7 odnajdziemy jedną z wielu pozostałości po obronnej części miasta – Bastion di Capo Marchiafava.

Bastion był częścią murów obronnych miasta, a wyposażony w armaty, stanowił skuteczną ochronę miasta przed atakami od strony północnej.

W sezonie niewielu turystów się tam zapuszcza, wybierając raczej rozgrzane w słońcu plaże. Jeśli więc chcemy delektować się widokami z piękną panoramą morską i przy okazji zobaczyć prawdziwą normańską budowlę fortyfikacyjną, to warto tam się wybrać.

Lavatoio Medievale – średniowieczna pralnia

Jasne, że zwiedzanie średniowiecznej pralni może nie jest niczym niezwykłym. Jednak gra światła i wody, którą możemy tam zobaczyć, warta jest przywędrowania do tego miejsca.

Od góry Rocca przez stare miasto biegnie strumień, który tutaj jest rozprowadzany do kilku małych basenów. Z tych basenów woda płynie prosto do morza. Efekt jest naprawdę warty zobaczenia.

Muzea w Cefalu

Muzeum Mandralisca

Jednym z ciekawszych miejsc, zwłaszcza podczas pogody, która nie sprzyja pływaniu w morzu czy opalaniu się na plaży, jest Muzeum Mandralisca, gdzie zebrana jest prywatna kolekcja Barona Enrico Piraino z Mandralisca.

Piraino dążył do stworzenia jednolitego narodowego państwa włoskiego. Był założycielem Gimnasium, co było ważnym krokiem, ponieważ w tamtych czasach analfabeci stanowili aż 90% całego społeczeństwa na Sycylii.

Jego kolekcja, dostępna w muzeum jest bardzo bogata w różnego rodzaju zbiory monet, mebli, książek, obrazów czy wykopalisk archeologicznych.

Zwiedzanie Muzeum Mandralisca, godziny otwarcia, bilety:

Muzeum można zwiedzić codziennie od 9 do 19, a w lipcu i w sierpniu do 23. Bilet kosztuje 6 Euro, a jeśli uzbieramy grupę 10 – osobowa, to wejdziemy za 4 Euro od osoby.

Muzeum znajduje się w historycznej części miasta na ulicy Mandralisca 13. Dokładny adres to: Via Mandralisca 13, Cefalù, Sicily, 90015.

Muzeum etnograficzno-antropologiczne i sztuka sakralna „Fra Gianmaria da Tusa”

W Gibilmannie, w dawnej stajni klasztoru, znajduje się Muzeum Fra Giammaria da Tusa, gdzie dostępne są szaty liturgiczne, obrazy, rzeźby, srebra, a nawet meble. Koło muzeum znajduje się Biblioteka, gdzie zebrane są cenne druki z XVII i XVIII wieku.

Na podstawie zachowanych dokumentów, można odtworzyć historię nie tylko sanktuarium w Gibilmannie, ale również poszczególnych diecezji w całej Sycylii. Jeden z pokojów poświęcony jest np. Franciszkowi z Asyżu, czy Grzegorzowi Wielkiemu.

Zwiedzanie muzeum i godziny otwarcia:

Wstęp do muzeum kosztuje 2 Euro.

Godziny otwarcia: kwiecień – wrzesień – 9:30 – 12:30, 15:30 – 19:00, październik – marzec: 9:00 – 13:00, 15:00 -17:00.

Dokładny adres placówki: Località Gibilmanna, 90015, Cefalù, Italy.

Gdzie na spacer i piesze wędrówki w Cefalu?

Jeśli chcemy wypoczywać na łonie natury, to zdecydowanie trafnym wyborem będzie wypad do jednego z największego parków w całych Włoszech – Madonii.

Spacer po parku w Madonii, możemy rozpocząć w małym miasteczku, położonym 10 km od Cefalu, w Gratteri.

Oprócz pięknej, egzotycznej i często niespotykanej nigdzie indziej roślinności, park jest pełen dzików, lisów, jeży czy królików, a także pięknych motyli, których w Madonii jest aż 50 różnych gatunków.

Na obrzeżach parku znajduje się grota Gratteri. Innym, wartym obejrzenia miejscem są ruiny klasztoru San Giorgio, znajdujące się jakieś 2 kilometry od Gratteri.

Sanktuarium Gibilmanna

10 kilometrów od centrum Cefalu, jest jakby schowane w zieleni sycylijskich drzew Sanktuarium Gibilmanna. Sanktuarium znajduje się na Pizzo S. Angelo, na wysokości 850 metrów n.p.m..

Właściwie nie wiadomo do końca, kiedy sanktuarium zostało wybudowane. Wiadomo jedynie, że powstało na zlecenie Grzegorza Wielkiego, zanim jeszcze został papieżem.

Początkowo był to klasztor. Dopiero na jego ruinach, w 1624 roku bracia kapucyni wybudowali kościół. Marmurowy wizerunek Madonny i barokowe ołtarze powstały jednak dopiero w II połowie XVIII wieku.

Sanktuarium jest dostępne dla zwiedzających, po uprzednim umówieniu wizyty z braćmi kapucynami.

Rozrywka w Cefalu

Jeśli chcemy zapewnić dzieciom mega rozrywkę, skorzystać z aqua dance, pozjeżdżać na wielkich zjeżdżalniach, czy zapewnić najmniejszym urlopowiczom dostęp do świetnej zabawy, płytkich brodzików i wielu innych atrakcji, to koniecznie jeden dzień zaplanujmy w Aquaparku.

Zabawa będzie przednia, ale uwaga, ceny wysokie. Choć dzieci do 1 metra wysokości wstęp mają wolny, to w sezonie za wstęp zapłacimy 18 Euro od osoby dorosłej i 10 Euro od dzieci powyżej 1,20 m.

Bawić możemy się jednak cały dzień i korzystać z wszystkich atrakcji. Na terenie Aquaparku znajdziemy też bar, niestety za posiłki i napoje będziemy musieli zapłacić ekstra. Aquapark znajduje się na Via dell’Imprenditoria w Cefalù.

Uwaga! Specjalnie dla osób ceniących rozrywki z adrenaliną w tle, dorzucamy propozycję paralotniowej wycieczki z profesjonalnym instruktorem. Podczas lotu nad malowniczym Cefalu, będziesz mieć okazję nagrać bardzo wysokiej rozdzielczości film GoPro12. Szczegóły znajdziesz pod tym adresem internetowym.

Cefalu – jak dojechać

Najszybciej do Cefalu dojedziemy, planując lot do Palermo, albo do Katanii.

Z Palermo do Cefalu dostaniemy się pociągiem w ciągu jednej godziny. Również z Mesyny nie będzie daleko. Dwie godziny i jesteśmy na miejscu. Z Wrocławia możemy wybrać jeszcze lot do Katanii.

By jednak dostać się do Cefalu, musimy najpierw z lotniska dojechać do dworca głównego w Katanii. Dojedziemy tam autobusem nr AA 401, AA 411. Następnie pociągiem do Termini Imerese (pociąg kursuje, co cztery godziny), skąd już w niecałe 20 minut dojedziemy do Cefalu.

Autobusem z Polski natomiast dojedziemy tylko do Mesyny, Katanii czy Palermo. Podróż rozciągnięta jest więc mocno w czasie, a do tego czekają nas minimum trzy przesiadki.

Dworzec PKP w Cefalu znajduje się na ulicy Via Passafiume 40, w samym centrum miasta.

Rekomendowane hotele w Cefalu

Hotel Kalura – zarezerwuj ten obiekt!

adres: Via V. Cavallaro 13, 90015 Cefalù, Włochy

Hotel Kalura oferuje panoramiczne widoki na zatokę Caldura i Rocca of Cefalù i oferuje bezpośredni dostęp do prywatnej plaży, basenu, kortu tenisowego, szkoły nurkowania oraz bezpłatne szybkie WiFi.

Pokoje w hotelu Kalura są klimatyzowane i urządzone w śródziemnomorskim stylu, a każdy z nich wyposażony jest w telewizję satelitarną, minibar i balkon, a większość z nich oferuje widok na morze.

Rano można zjeść śniadanie z widokiem na wybrzeże Sycylii, a w restauracji spróbować lokalnych specjałów, którym towarzyszy lista 100 win z wyspy. Na stronie znajdziesz również sklep z książkami i typowymi sycylijskimi produktami.

Wiosną i jesienią będziesz miał okazję wybrać się na pieszą wycieczkę lub jeździć na rowerze, a od marca do listopada możesz cieszyć się nauką jogi, sztuki i fotografii. Obiekt zapewnia również bezpłatną wypożyczalnię rowerów i parasoli oraz leżaków na plaży i platformie do pływania.

Blue Bay – zarezerwuj ten obiekt!

adres: Via Vincenzo Cavallaro 18, 90015 Cefalù, Włochy

Obiekt Blue Bay usytuowany jest nad zatoką Cefalù i oferuje prywatną plażę, klimatyzowane pokoje oraz bezpłatne WiFi w całym budynku.

Do dyspozycji Gości jest telewizor z płaskim ekranem i dostępem do kanałów satelitarnych, lodówka, taras słoneczny/balkon oraz łazienka z bezpłatnym zestawem kosmetyków, prysznicem i suszarką do włosów.

Blue Bay znajduje się 5 minut jazdy od zabytkowego centrum i katedry w Cefalù, a 8 minut od dworca kolejowego w Cefalù.

Victoria Palace Cefalù – zarezerwuj ten obiekt!

adres: Lungomare Giuseppe Giardina, 90015 Cefalù, Włochy

Czterogwiazdkowy hotel Victoria Palace Cefalù położony jest w miejscowości Cefalù, 10 minut spacerem od katedry w Bazylice, 5 km od Sanktuarium Gibilmanna i oferuje prywatną plażę, sezonowy odkryty basen oraz zakwaterowanie z balkonem.

Pokoje w hotelu Victoria Palace Cefalù wyposażone są w telewizor z płaskim ekranem, klimatyzację i biurko.

Hotel oferuje codzienne włoskie śniadanie, taras i całodobową recepcję.

Le Calette N.5 – zarezerwuj ten obiekt!

adres: Via Vincenzo Cavallaro 12, 90015 Cefalù, Włochy 

Obiekt Le Calette N ° 5 oferuje wannę z hydromasażem, centrum fitness i znajduje się w Cefalù, zaledwie 5 minut jazdy od centrum miasta i bazyliki Cefalù. W hotelu znajduje się odkryty basen i plac zabaw dla dzieci, taras słoneczny i restauracja na miejscu.

Każdy pokój w tym ośrodku wyposażony jest w klimatyzację, telewizor z płaskim ekranem oraz widok na basen i morze. Niektóre apartamenty dysponują komfortową częścią wypoczynkową i / lub tarasem lub balkonem. Wszystkie pokoje dysponują łazienką z bidetem, suszarką do włosów, kapciami i zestawem kosmetyków.

Obiekt zapewnia bezpłatny transfer.

Sprawdź nasze przewodniki po pozostałych miastach Sycylii:

Przewodnik po Sycylijskich wyspach:

Wycieczki po Cefalu

Drogi Czytelniku, nie jesteśmy nieomylni, ale staramy się, aby nasze artykuły były wartościowe i dawały satysfakcję Czytelnikom. Jeśli znajdziesz błąd w artykule, będziemy Ci niezmiernie wdzięczni za poinformowanie nas o nim na adres: redakcja@medialive.pl

Najlepsze hotele na Sycylii

Poprzedni

Ustica

Enna

Następny

Dodaj komentarz